Telefon: +420 318 632 200 Email: seno@seno.cz

Historie aktualit

Historie aktualit

Nové kruhové průchodky – KES-E-R|CONTA-CLIP

15.01.2021kruhové kabelové průchodky  –  KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svoji řadu bezšroubových kabelových průchodek KES-E o metrické průchodky průměru 50 mm řady KES-E-R. Konstrukce těchto průchodek umožňuje rychlé a bezpečné zavedení kabelů do rozvaděčů nebo skříní strojů. Bez použití nástrojů se systém jednoduše vtlačí do připravených průchozích otvorů, přitom se za okraj otvoru vyklene vnitřní elastická těsnící hrana profilového těsnění a zajišťuje bezpečné a proti vibracím odolné uchycení ve skříni. Pro vložení kabelů je povrchová membrána ve vyznačeném středovém bodě propíchnuta a kabely nebo hadice jsou jednoduše protlačeny. Nové kabelové průchodky KES-E-R jsou k dispozici v sedmi verzích A nebo B pro kabely a pneumatické hadice s průměrem od 1 mm do 22,5 mm. Varianty A jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm, varianty B pro tloušťky stěn od 2,5 mm do 4 mm. V závislosti na verzi umožňují zavedení až 35  nesestavených kabelů nebo hadic a dosahují tak extrémně vysoké hustoty osazení.

kruhové kabelové průchodky  –  KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Díky provedení v krytí IP54 tento systém průchodek spolehlivě chrání proniknutí vlhkosti či prachu do skříně. Průchodky jsou vyrobeny z materiálu bez obsahu halogenů a silikonu. Jsou určeny pro použití v teplotním rozsahu od -40 ° C do +90 ° C.

Nové svorky PIKD|CONTA-CLIP

15.01.2021

Firma CONTA-CLIP systematicky rozšiřuje a optimalizuje svoji řadu třístupňových, iniciátorových, vícevodičových svorkovnic z výrobní řady PIKD se jmenovitým průřezem 2,5 mm². Je tak možné lépe pokrýt různá řešení vznikající při distribuci elektrické energie.

speciální provedení svorek řady – PIKD

Třístupňové svorky PIKD 2.5 / PE / L / L, PIKD 2.5 / PE / L / N, PIKD 2.5 / SV BU a PIKD 2.5 / SV / PE GNYE s připojením Push-in.


Svorky řady PIKD jsou časově úsporné řešení montáže instalačních svorek díky své konstrukci a připojením vodiče systémem Push-in. Tyto svorky jsou k dispozici ve čtyřech variantách - svorky PIKD 2,5/PE/L/L a PIKD 2,5/PE/L/N kombinují dvě funkce v jedné svorce: na spodní úrovni slouží jako svorka ochranného vodiče, na horních dvou jako průchozí svorka pro připojení dvou vodičů s napětím, popřípadě jednoho živého a jednoho nulového vodiče. Svorka PIKD 2.5/SV s vertikálně přemostěnými přípojnicemi je určena pro distribuci potenciálu na pět přípojek a poslední, zemnící svorka PIKD 2.5/SV/PE v zeleno-žlutém pouzdru, slouží k připojení až šesti přípojek.

PF|2021

09.12.2020

PF2021

Děkujeme Vám za dosavadní spolupráci, přejeme příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 zdraví, štěstí a úspěchy.

Wir bedanken uns für die bisherige Zusammen arbeit und wünschen Ihnen ein frohes Weihnachtsfest, sowie für das neue Jahr 2021 Gesundheit, Glück und Erfolg.Naše kancelář je od 21. 12. 2020 do 3. 1. 2021 zavřená. K dispozici Vám opět budeme od 4. 1. 2021.

Wir sind vom 21. 12. 2020 geschlossen und ab 4. 1. 2021 wieder erreichbar.

We are closed from 21. 12. 2020 and reopen 4. 1. 2021.

Novinky firmy|ELESTA GmbH

08.12.2020

Elesta
Společnost ELESTA GmbH, švýcarský výrobce prvotřídních relé s nuceně vedenými kontakty, uvádí na trh dva nové výrobky, které by měly zajímat hlavně výrobce skříňových rozváděčů, protože oba umožňují montáž relé s nuceně vedenými kontakty na DIN lištu 35 mm.

Prvním výrobkem jsou nové patice na DIN lištu 35 mm pro relé řady SIS2 a SIS3. Touto novou paticí SRD-SIS3 pro kompaktní 2pólová a 3pólová relé řady SIS umožňuje společnost ELESTA GmbH jednoduchou zástavbu relé s nuceně vedenými kontakty řady SIS2 a SIS3 do aplikací rozváděče pro funkční bezpečnost. Výhodou je, že do bezpečnostního obvodu lze nyní integrovat až tři kontakty s nuceným vedením.

Patice SRD-SIS3 s osazeným relé

Patice relé SRD-SIS3 se používá s variantou relé L38 řady SIS2 a SIS3, které mají delší připojovací kolíky (3,8 mm) a zajišťují tak spolehlivý kontakt relé v patici.

Druhou novinkou jsou reléové moduly SMF3 a SMF 4.

Představují jednoduché řešení, které eliminuje slabé stránky relé s paticemi ve funkčních bezpečnostních aplikacích. Modul tvoří robustní kryt, který lze pohodlně nasadit na DIN lištu (35 mm) v rozváděči.

Nové reléové moduly SMF3 a SMF4

S variacemi kontaktů 2 NO + 1 NC (3 mA až 10 A) a 2 NO + 2 NC nebo 3 NO + 1 NC (3 mA až 8 A), se zoubkovanými korunkovými kontakty, je modul ideálně vhodný pro spínání proudů od 3 mA do 10 A, jak pro monitorovací kontrolní obvody, tak pro zátěžové obvody. Standardně jsou k dispozici napětí ovládací cívky 12 VDC a 24 VDC, ale pružně ELESTA GmbH zajistí výrobu ovládací cívky s jiným napětím.

Kromě úspory místa v důsledku malé celkové šířky 17,5 mm je třeba zdůraznit lepší ochranu relé ve srovnání s relé umístěným v patici. Je zabezpečeno proti manipulaci, je mnohem odolnější proti nárazům, vibracím a vlivům prostředí, jako jsou např. změny teploty. Snadno se instalují díky zásuvným připojovacím svorkám, volitelně se šroubovací nebo pružinovou technologií.

Elesta

Oblasti použití: Kontrola přístupu, výtahy, eskalátory, doprava, roboty, obráběcí stroje, železniční aplikace a mnohé další.

Pro veškeré dotazy ohledně datových listů, technických a cenových informací a dostupnosti zboží – je vám k dispozici zastoupení firmy ELESTA GmbH pro ČR – firma SENO, spol. s r. o.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/12/Elektro_12_2020/index.html#p=27
Elektro, prosinec 2020 - www.odbornecasopisy.cz

Novinky v sortimentu|CONTA-CLIP

20.11.2020

Řešíte otázku průchodu kabelů, vzduchového vedení, chrániček a podobně ? A co třeba vyzkoušet mimořádně flexibilní řešení – systém KDS a KES od německé firmy CONTA-CLIP určený pro velmi snadné utěsnění procházejících kabelů bez použití nástrojů, který umožňuje obzvláště jednoduchou a časově úspornou montáž průchodek kabelů.

Systém kabelových průchodek KDS a KES umožňuje kdykoli individuálně přizpůsobit kabeláž, průchod chrániček skříní a řídicích skříní s bezpečným odlehčením tahu a třídou ochrany IP66. Rovnoměrně dimenzované výstupy krytu pro různé počty a průměry průchodek nebo vstupů snižují pracnost při osazování na minimum. Kromě toho KDS a KES umožňují zcela utěsněnou předmontáž krytů strojů nebo rozvaděčů bez podrobných znalostí budoucích požadavků na zapojení.

Zatímco jednodílný kabelový systém KES umožňuje vložit až 32 nesestavených kabelů, vedení či hadic do nejmenších prostorů, KDS umožňuje výměnu jednotlivých těsnících prvků bez demontáže rámu, čímž je zajištěno, že lze průchodky kdykoli podle potřeby vyměnit. Systém KDSClick je založen pouze na třech základních součástech: rámu, vložkách a těsnících prvcích. Těsnící prvky jsou k dispozici ve více než 100 variantách pro průměry vodičů a hadic od 2 mm do 35 mm, v jednocestném, dvoucestném a čtyřcestném provedení, stejně jako v provedení s plochým kabelem a záslepkami. Rámy s napěněným těsněním, které pojme 4, 6, 8 nebo 10 těsnících prvků, zaručují třídu ochrany IP66, a to i na lakovaných nebo drsných površích. Požadované dimenzování otvorů rámu je provedeno klikacími vložkami ve formě jednoduchých příček, T-kusů nebo ve tvaru kříže a dvojitého kříže.

Pro metrické výřezy o rozměrech od M20 do M63 nabízí CONTA-CLIP kruhové průchodky řady KDS-R, které lze namontovat také bez použití nástrojů. KDS-R se skládá z jednodílného rámu s integrovaným těsněním, závitového a zajišťovacího adaptéru, dělené pojistné matice a těsnících prvků, které lze v případě potřeby umístit s vložkami rámu. Přírubové desky řady KDS-FP, které prostřednictvím svých dvou nebo tří instalačních segmentů KDSClick poskytují celkem 20 nebo 30 konfigurovatelných otvorů v rámu, se používají zejména pro rozsáhlou správu kabelů v rozvaděčích.

Pro realizaci průmyslových plochých kabelů zahrnuje řada KDS také rámy KDS-FB, které jsou k dispozici ve čtyřech šířkách rámů a s různým členěním pro kombinované osazení plochých a kulatých kabelů.

Trojstupňové svorky PIKD s připojením push-in.

Další novinkou v sortimentu svorkovnic firmy CONTA-CLIP jsou trojstupňové iniciátorové a vícevodičové svorky výrobní řady PIKD, s připojením vodiče o průřezu 2,5 mm², systémem push-in pro plochu průřezu 2,5 mm². Technologie připojení push-in umožňuje obzvláště jednoduché a časově úsporné zasunutí drátu bez použití nástrojů. PIKD jsou navrženy pro jmenovité napětí 500 V a jmenovitý proud 20 A a vydrží jmenovité impulzní napětí 6 kV. Kompaktní svorky s kategorií přepětí III a stupněm znečištění 3 jsou široké 5,1 mm, v závislosti na provedení dlouhé 86 nebo 102 mm a 56,2 mm vysoké. Díky své štíhlé, vysoké geometrii pouzdra a vstupu drátu shora umožňují svorky prostorově optimalizovanou montáž do ovládací skříně. Svorkovnice PIKD jsou k dispozici v různých verzích, které pokrývají různé varianty potřeb distribuce signálu a energie. Kromě svorek ochranných vodičů a modelů se svisle přemostěnými úrovněmi pro distribuci potenciálu existují varianty, které kombinují úrovně ochranného vodiče a průchodu v jednom krytu. Speciální verze se sníženým připojovacím bodem a zkrácenou délkou pouzdra navíc nabízejí možnost zachování jednotné výšky připojení u seřazených standardních verzí v těsných instalačních situacích.

V březnu letošního roku také CONTA-CLIP zpřístupnil na datovém portálu ePLAN 593 svých produktů jako 3D modely. Tím je v plánovacím softwaru k dispozici první část standardní řady svorkovnic a příslušenství. Řadí se k nim svorkovnice řady PRK s připojením push-in, řada svorek SRK se systémem šroubového připojení a silnoproudé šroubové svorky řady HSK a HSKG, jakož i vhodné příslušenství jako jsou koncové držáky, křížové konektory nebo kryty. Další produkty budou postupně doplňovány.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/11/Elektro_11_2020/index.html#p=13
Elektro, listopad 2020 - www.odbornecasopisy.cz

Novinky|SCHLEUNIGER GROUP

12.10.2020

Se svou společností DiIT je Schleuniger také předním hráčem v oblasti digitalizace a průmyslového internetu věcí. A jak píšeme dále, neopomíjí ani oblast automatizace procesů a testování.

Skupina Schleuniger (založeno 1975) má vývojová a výrobní místa ve Švýcarsku, Ně- mecku a Číně. Díky svým četným prodejním a servisním společnostem v regionech EMEA, NAFTA a APAC a více než 40 distributorům po celém světě je společnost Schleuniger vždy blízko svým zákazníkům. S více než 1000 zaměstnanci je součástí švýcarské skupiny Metall Zug.

Společnost Schleuniger Group nabízí svým zákazníkům stroje a zařízení pro opracování vodičů v osmi základních produktových kategoriích, tj. střih, odizolování, krimpování, střih s odizolováním, střih s odizolováním a krimpováním, sledování kvality, periferní stroje a linky pro výrobu kabelových svazků.

Důležitým prvkem ve výrobě kabelových svazků se stále více stává řešení automatizace procesů a testování. Za tím účelem skupina Schleuniger rozšiřuje svoji pozici na trhu „Best in Test“.


Elektro Průmysl

TechSpeed|Nový partner

08.09.2020

Představujeme vám nového partnera pro dodávky vysoce produktivních páskovacích a omotávacích strojů TechSpeed. Vyráběná zařízení jsou navržena pomocí nejmodernější technologie s filozofií designu zaměřenou na člověka, která klade velký důraz na modularitu, snadné použití, bezpečnost obsluhy a jednoduchost nastavení.

Produktová řada TechSpeed v současné době zahrnuje základní omotávací stroj TM 100 s digitálním ovládáním, poloautomatický TM 200 s jeho lineárním podávacím systémem a automatickým a plně programovatelným TM 300, stejně jako vysoce univerzální stroje BM 19 a BM 50 pro svazování, izolaci a značení kabelů.

Další informace o těchto produktech naleznete na webových stránkách TechSpeed na adrese www.techspeed.eu nebo u zástupců naší společnosti SENO spol. s r.o.

https://www.schleuniger.com/en/news/schleuniger-group-partners-with-techspeed-on-taping-and-bundling-machines/

TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed

Rozloučení s miniaturními|snímači otáček

24.02.2020
Tisková zpráva SPS Smart Production Solutions 2019 ELESTA GmbH

Rozloučení s miniaturními snímači otáček!

ELESTA GmbH zastavila k 31. 12. 2019 výrobu encoderů.

V budoucnu chce ELESTA GmbH věnovat zásadní pozornost a dále posilovat pouze oblasti relé s nuceně vedenými kontakty a oblasti senzorů pro funkční bezpečnost.

V důsledku tohoto strategického rozhodnutí opouštíme oblast výroby miniaturních optických snímačů otáček. Výroba byla zastavena k datu 31. 12. 2019. Nové objednávky se nepřijímají.

Know-how získané v posledních letech v oblasti technologií MEM (micro elektro mechanical systems) a flip-chip posiluje základní kompetence společnosti ELESTA a bude využito v současném a budoucím vývoji produktů.


Jürgen Steinhäuser
vedoucí prodeje a marketingu

ELESTA GmbH
Heuteilstrasse 18
CH 7310 Bad Ragaz
Tel.: +49 81 30354-00
Email: admin@elesta-gmbh.com

Nový stroj Schleuniger|CrimpCenter 64 SP

27.01.2020

Vyrábějte rychleji, přesněji a efektivněji


Schleuniger - CrimpCenter 64 SP

Inovativní prvky nového Schleuniger CrimpCenter 64 SP zajišťují vysoce efektivní procesy nastavování strojů a poskytují významné zvýšení produktivity o 8 až 14 % ve srovnání s jeho předchůdci. Například s nově vyvinutým systémem rychlé výměny Dual ToolingShuttle můžete připravit novou zakázku, zatímco výroba stále běží, změnit aplikátory a koncovky za pouhých 30 s a ušetřit více než jednu minutu na operaci ve srovnání s konvenčními způsoby seřizování.

Nový výkonový balíček CrimpCenter 64 dále nabízí rozsáhlý seznam inovací: Výchozí hodnoty specifické pro aplikaci pro parametry procesu, automatické řízení pneumatického tlaku dopravních pásů a uchopovacích systémů, sofistikovaná rovnací jednotka a nově vyvinutá konstrukce koleček pro velmi tenké a náročné kabely. Přidejte k tomu nově vyvinutý systém pro odkládání hotových výrobků, který zajišťuje dokonalou synchronizaci celé výrobní dávky. S integrovaným sledováním krimpovací síly pro více skupin koncovek a funkcí split cyklu je možné standardně zpracovávat koncovky v pasech s uzavřeným otvorem pro krimp.


Pro podrobnější informace nás kontaktujte nebo navštivte náš stánek číslo 3.11 v pavilonu F na výstavě Amper 2020.

5. generace střihacích jednotek|zaváděcí akce -20%

26.01.2020Akce

Výrobce Schleuniger přichází se speciální cenovou akcí nejnovějších generací střihacích jednotek pro stroje MS9480 s funkcí SmartDetect ™

Využití zaváděcí ceny je možné jak u přestavby stávajících strojů, tak i při objednání stroje nového.

Platnost akce je do 31.3.2020

Pro podrobnější informace nás kontaktujte.Next-Generation Cutting Unit from Schleuniger on Vimeo.