Telefon: +420 318 632 200 Email: seno@seno.cz

Historie aktualit

Historie aktualit

SENO|Open House 2021

24.06.2021

Open House 2021 ve firmě SENO spol. s r.o., provozovna Příbram


Firma SENO spol. s r.o. uspořádala 15. – 18. 6. 2021 ve svých nových prostorách v Příbrami dny otevřených dveří s prezentací více než třiceti strojů – od stolních odizolovacích strojů UniStrip, přes stříhací a odizolovací automaty EcoStrip, PowerStrip a MultiStrip až po CoaxCenter 6000 se zabudovanou cínovací a krimpovací stanicí.

K předvedení byly připraveny i různé typy krimpovacích strojů a tiskárny. Nechyběly ani odvíjecí stroje pro přívod kabelu ke stříhacím a odizolovacím automatům a navíječka hotového produktu. Neméně zajímavou část expozice tvořily i stroje a zřízení pro kontrolu krimpovaných spojů (KMF ve spolupráci se Schleuniger) a kontrolu vyrobené kabeláže (Cirris).
Na místě jsme z předváděných strojů sestavili čtyři výrobní linky. Všechny stroje v provozu ukázaly, jak široké výrobní spektrum jsme našimi technologiemi schopni pokrýt.
Mile nás překvapil zájem našich zákazníků. S ohledem na stávající hygienicko-epidemiologickou situaci jsme přistoupili k systému rezervace hostů na určitý čas, a přesto můžeme spokojeně prohlásit, že jsme se po celé čtyři dny prakticky nezastavili. Kolem strojů bylo od rána do odpoledne živo a zvláště Honza Novotný měl co dělat, aby vůbec našel čas na polední občerstvení.

Děkujeme tímto všem našim hostům, kteří k nám na Open House 2021 vážili cestu a projevovali upřímný a hlavně odborný zájem o všechny možnosti strojů.

Ing. Pavel David

 • Závěrem ještě přehled vystavených strojů a výrobních linek:
 • Schleuniger odizolovací US2300, US2550, US2600 a JS8310
 • Schleuniger rotačně odizolovací RS2400, CS5200 a CS6580
 • Schleuniger odstranění stínění SC8100
 • Schleuniger stříhací EC3300
 • Schleuniger odizolovací a krimpovací SC200 a SC208
 • Schleuniger odvílečka PF3200
 • Autosplice ACS2000
 • WDT krimpovací stroje UP35 a UP14ZLW
 • VOGT krimpovací stroj 4084ssc
 • Cirris tester 4250
 • Schleuniger/KMF výškoměr CHME07
 • Schleuniger/KMF trhací stroj PT26T
 • Schleuniger/KMF přenosná laboratoř v kufru pro zhotovení výbrusů CIC 6
 • Svazovací stroj TM66
 • Laserový odizolovací stroj Mercury 4
 • výrobní linka 1:
  odvíječka PF1100- inkoustová tiskárna INTO-stříhací a odizolovací automat ES9380
 • výrobní linka 2:
  odvíječka PF2500-laserová tiskárna- stříhací a odizolovací automat MS9480-navíječka CC1300
 • výrobní linka 3:
  odvíječka PF1000 – CoaxCenter 6000
 • výrobní linka 4:
  odvíječka KNO 1000 - stříhací a odizolovací automat PS9580-ukládací žlab Mecatronic WS560

Fotky
Představujeme produkty|Escubedo a Colombo Sergio & Figli

31.05.2021

Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Představujeme vám produkty firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Výrobky firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli se v mnoha případech spojují do jednoho celku. Escubedo vyrábí spojovací systémy – ploché, kulaté i speciální dutinky a nože všech používaných rozměrů a tvarů z materiálů mosaz, bronz a ocel a s povrchovou úpravou pocínování nebo u oceli poniklování.

Colombo Sergio & Figli pak vyrábí izolační návleky a vícepólové konektory z termoplastických materiálů na tyto spojovací systémy.


Více v článku zde: http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-escubedo-a-colombo-sergio-figli--17709

kontakty


Schleuniger|Machine Gateway

19.04.2021

Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že vám můžeme představit Schleuniger Machine Gateway (SMG) usnadňující převod střihových plánů z firemních systémů až do strojů pro zpracování vodičů a kabelů.

Segment stříhacích a odizolovacích strojů firmy Schleuniger je nyní díky nadstavbovým modulům řídícího softwaru CAYMAN blíže k připojení do vašeho MES (Manufacturing Execution System - systém provádění výroby).

smg1
Prostřednictvím produktu společnosti DiIT zvaného CAO (Cutting and Assembly Optimization – optimalizace stříhání a montáže) získáváte navíc zefektivnění celého procesu.

SMG server slouží jako převaděč protokolu mezi softwarem CAYMAN a CAO a pracuje v kombinaci se softwarem CAYMAN.

smg2


http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-software-schleuniger-machine-gateway-smg--17665
Elektro, duben 2021 - www.odbornecasopisy.cz

z

Nový terminál pro konektory Pitch|ESCUBEDO

12.04.2021

Společnost ESCUBEDO uvádí ve své nabídce na trh nový miniaturní terminál pro konektory Pitch 2,5 mm pro kolík 1,3 x 0,4 mm, který je kompatibilní s miniaturními konektory Pitch 2,5 mm.

Toto spojení vodič-vodič se převážně používá v automobilovém průmyslu při zapojení elektricky ovládaných zpětných zrcátek u automobilů a některých motocyklů. Další jeho použití je také například v elektrickém zapojení v prodejních automatech nebo i v jiných strojích či přístrojích, kde jsou požadavky na miniaturní konektory s velmi dobrými vodícími schopnostmi.

Escubedo

Další podrobnosti o novém miniaturním terminálu pro konektory Pitch 2,5 naleznete na odkazu: https://en.escubedo.com/products/by-families/receptacles-for-connector/up-sp/

Pro více informací ohledně dostupnosti, cen a objednávek nás neváhejte kontaktovat.

Systém lisovacích nástrojů|VOGT AG

16.02.2021

Firma VOGT AG Verbindungstechnik byla založena v roce 1962 ve švýcarském Lostorfu. Společnost VOGT je mezinárodně uznávaný, spolehlivý a odborně respektovaný dodavatel nejenom oborů elektro a elektroniky, ale i třeba právě lisovacích strojů a nástrojů.

Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc

Mezi lisovací přístroje v nabídce firmy VOGT AG jednoznačně patří, pro sériovou práci nejčastěji používaný, stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc. Při maximální bezpečnosti poskytuje optimální služby při krimpovací síle max. 70 kN. Doba cyklu je přibližně 1,5 vteřiny a provozní tlak max. 6 bar. Rozměry stroje jsou 390 × 175 × 440 mm, hmotnost 22 kg.

Dále do sortimentu lisovacích nástrojů patří ruční krimpovací kleště 4084z a doplňkově také elektrický stolní krimpovací strojek 4084ecg. Ruční krimpovací kleště 4084z

Klíčovou vlastností systému lisovacích nástrojů firmy VOGT AG je to, že výměnné lisovací matrice (čelisti) umožňují použití ve více přístrojích. Například že stejné lisovací matrice pro stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc lze použít i pro ruční krimpovací kleště 4084z. Tato vlastnost je velmi využitelná zejména pro servisní práce a při krimpování malých množství kontaktů.

Jak ve strojích, tak v ručních kleštích se lisovací matrice svírají vzájemným posuvným pohybem, tj. lisovací matrice neopisují při práci

V nabídce je vedle třinácti nejobvyklejších typů lisovacích matric (viz tabulka níže) ještě řada dalších lisovacích matric na poptávku.

Výrobní sortiment firmy VOGT AG je rozsáhlý, a proto doporučujeme vaše požadavky s námi konzultovat. Můžete ale i sami hledat v internetovém obchodě firmy VOGT AG na adrese: www.vogtshop.ch nebo www.vogt.ch

Systém lisovacích nástrojů


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2021/02/Elektro_02_2021/index.html#p=43
Elektro, únor 2021 - www.odbornecasopisy.cz

Nové kruhové průchodky – KES-E-R|CONTA-CLIP

15.01.2021kruhové kabelové průchodky – KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svoji řadu bezšroubových kabelových průchodek KES-E o metrické průchodky průměru 50 mm řady KES-E-R. Konstrukce těchto průchodek umožňuje rychlé a bezpečné zavedení kabelů do rozvaděčů nebo skříní strojů. Bez použití nástrojů se systém jednoduše vtlačí do připravených průchozích otvorů, přitom se za okraj otvoru vyklene vnitřní elastická těsnící hrana profilového těsnění a zajišťuje bezpečné a proti vibracím odolné uchycení ve skříni. Pro vložení kabelů je povrchová membrána ve vyznačeném středovém bodě propíchnuta a kabely nebo hadice jsou jednoduše protlačeny. Nové kabelové průchodky KES-E-R jsou k dispozici v sedmi verzích A nebo B pro kabely a pneumatické hadice s průměrem od 1 mm do 22,5 mm. Varianty A jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm, varianty B pro tloušťky stěn od 2,5 mm do 4 mm. V závislosti na verzi umožňují zavedení až 35  nesestavených kabelů nebo hadic a dosahují tak extrémně vysoké hustoty osazení.

kruhové kabelové průchodky – KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Díky provedení v krytí IP54 tento systém průchodek spolehlivě chrání proniknutí vlhkosti či prachu do skříně. Průchodky jsou vyrobeny z materiálu bez obsahu halogenů a silikonu. Jsou určeny pro použití v teplotním rozsahu od -40 ° C do +90 ° C.

Nové svorky PIKD|CONTA-CLIP

14.01.2021

Firma CONTA-CLIP systematicky rozšiřuje a optimalizuje svoji řadu třístupňových, iniciátorových, vícevodičových svorkovnic z výrobní řady PIKD se jmenovitým průřezem 2,5 mm². Je tak možné lépe pokrýt různá řešení vznikající při distribuci elektrické energie.

speciální provedení svorek řady – PIKD

Třístupňové svorky PIKD 2.5 / PE / L / L, PIKD 2.5 / PE / L / N, PIKD 2.5 / SV BU a PIKD 2.5 / SV / PE GNYE s připojením Push-in.


Svorky řady PIKD jsou časově úsporné řešení montáže instalačních svorek díky své konstrukci a připojením vodiče systémem Push-in. Tyto svorky jsou k dispozici ve čtyřech variantách - svorky PIKD 2,5/PE/L/L a PIKD 2,5/PE/L/N kombinují dvě funkce v jedné svorce: na spodní úrovni slouží jako svorka ochranného vodiče, na horních dvou jako průchozí svorka pro připojení dvou vodičů s napětím, popřípadě jednoho živého a jednoho nulového vodiče. Svorka PIKD 2.5/SV s vertikálně přemostěnými přípojnicemi je určena pro distribuci potenciálu na pět přípojek a poslední, zemnící svorka PIKD 2.5/SV/PE v zeleno-žlutém pouzdru, slouží k připojení až šesti přípojek.

PF|2021

09.12.2020

PF2021

Děkujeme Vám za dosavadní spolupráci, přejeme příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 zdraví, štěstí a úspěchy.

Wir bedanken uns für die bisherige Zusammen arbeit und wünschen Ihnen ein frohes Weihnachtsfest, sowie für das neue Jahr 2021 Gesundheit, Glück und Erfolg.Naše kancelář je od 21. 12. 2020 do 3. 1. 2021 zavřená. K dispozici Vám opět budeme od 4. 1. 2021.

Wir sind vom 21. 12. 2020 geschlossen und ab 4. 1. 2021 wieder erreichbar.

We are closed from 21. 12. 2020 and reopen 4. 1. 2021.

Novinky firmy|ELESTA GmbH

08.12.2020

Elesta
Společnost ELESTA GmbH, švýcarský výrobce prvotřídních relé s nuceně vedenými kontakty, uvádí na trh dva nové výrobky, které by měly zajímat hlavně výrobce skříňových rozváděčů, protože oba umožňují montáž relé s nuceně vedenými kontakty na DIN lištu 35 mm.

Prvním výrobkem jsou nové patice na DIN lištu 35 mm pro relé řady SIS2 a SIS3. Touto novou paticí SRD-SIS3 pro kompaktní 2pólová a 3pólová relé řady SIS umožňuje společnost ELESTA GmbH jednoduchou zástavbu relé s nuceně vedenými kontakty řady SIS2 a SIS3 do aplikací rozváděče pro funkční bezpečnost. Výhodou je, že do bezpečnostního obvodu lze nyní integrovat až tři kontakty s nuceným vedením.

Patice SRD-SIS3 s osazeným relé

Patice relé SRD-SIS3 se používá s variantou relé L38 řady SIS2 a SIS3, které mají delší připojovací kolíky (3,8 mm) a zajišťují tak spolehlivý kontakt relé v patici.

Druhou novinkou jsou reléové moduly SMF3 a SMF 4.

Představují jednoduché řešení, které eliminuje slabé stránky relé s paticemi ve funkčních bezpečnostních aplikacích. Modul tvoří robustní kryt, který lze pohodlně nasadit na DIN lištu (35 mm) v rozváděči.

Nové reléové moduly SMF3 a SMF4

S variacemi kontaktů 2 NO + 1 NC (3 mA až 10 A) a 2 NO + 2 NC nebo 3 NO + 1 NC (3 mA až 8 A), se zoubkovanými korunkovými kontakty, je modul ideálně vhodný pro spínání proudů od 3 mA do 10 A, jak pro monitorovací kontrolní obvody, tak pro zátěžové obvody. Standardně jsou k dispozici napětí ovládací cívky 12 VDC a 24 VDC, ale pružně ELESTA GmbH zajistí výrobu ovládací cívky s jiným napětím.

Kromě úspory místa v důsledku malé celkové šířky 17,5 mm je třeba zdůraznit lepší ochranu relé ve srovnání s relé umístěným v patici. Je zabezpečeno proti manipulaci, je mnohem odolnější proti nárazům, vibracím a vlivům prostředí, jako jsou např. změny teploty. Snadno se instalují díky zásuvným připojovacím svorkám, volitelně se šroubovací nebo pružinovou technologií.

Elesta

Oblasti použití: Kontrola přístupu, výtahy, eskalátory, doprava, roboty, obráběcí stroje, železniční aplikace a mnohé další.

Pro veškeré dotazy ohledně datových listů, technických a cenových informací a dostupnosti zboží – je vám k dispozici zastoupení firmy ELESTA GmbH pro ČR – firma SENO, spol. s r. o.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/12/Elektro_12_2020/index.html#p=27
Elektro, prosinec 2020 - www.odbornecasopisy.cz

Novinky v sortimentu|CONTA-CLIP

20.11.2020

Řešíte otázku průchodu kabelů, vzduchového vedení, chrániček a podobně ? A co třeba vyzkoušet mimořádně flexibilní řešení – systém KDS a KES od německé firmy CONTA-CLIP určený pro velmi snadné utěsnění procházejících kabelů bez použití nástrojů, který umožňuje obzvláště jednoduchou a časově úspornou montáž průchodek kabelů.

Systém kabelových průchodek KDS a KES umožňuje kdykoli individuálně přizpůsobit kabeláž, průchod chrániček skříní a řídicích skříní s bezpečným odlehčením tahu a třídou ochrany IP66. Rovnoměrně dimenzované výstupy krytu pro různé počty a průměry průchodek nebo vstupů snižují pracnost při osazování na minimum. Kromě toho KDS a KES umožňují zcela utěsněnou předmontáž krytů strojů nebo rozvaděčů bez podrobných znalostí budoucích požadavků na zapojení.

Zatímco jednodílný kabelový systém KES umožňuje vložit až 32 nesestavených kabelů, vedení či hadic do nejmenších prostorů, KDS umožňuje výměnu jednotlivých těsnících prvků bez demontáže rámu, čímž je zajištěno, že lze průchodky kdykoli podle potřeby vyměnit. Systém KDSClick je založen pouze na třech základních součástech: rámu, vložkách a těsnících prvcích. Těsnící prvky jsou k dispozici ve více než 100 variantách pro průměry vodičů a hadic od 2 mm do 35 mm, v jednocestném, dvoucestném a čtyřcestném provedení, stejně jako v provedení s plochým kabelem a záslepkami. Rámy s napěněným těsněním, které pojme 4, 6, 8 nebo 10 těsnících prvků, zaručují třídu ochrany IP66, a to i na lakovaných nebo drsných površích. Požadované dimenzování otvorů rámu je provedeno klikacími vložkami ve formě jednoduchých příček, T-kusů nebo ve tvaru kříže a dvojitého kříže.

Pro metrické výřezy o rozměrech od M20 do M63 nabízí CONTA-CLIP kruhové průchodky řady KDS-R, které lze namontovat také bez použití nástrojů. KDS-R se skládá z jednodílného rámu s integrovaným těsněním, závitového a zajišťovacího adaptéru, dělené pojistné matice a těsnících prvků, které lze v případě potřeby umístit s vložkami rámu. Přírubové desky řady KDS-FP, které prostřednictvím svých dvou nebo tří instalačních segmentů KDSClick poskytují celkem 20 nebo 30 konfigurovatelných otvorů v rámu, se používají zejména pro rozsáhlou správu kabelů v rozvaděčích.

Pro realizaci průmyslových plochých kabelů zahrnuje řada KDS také rámy KDS-FB, které jsou k dispozici ve čtyřech šířkách rámů a s různým členěním pro kombinované osazení plochých a kulatých kabelů.

Trojstupňové svorky PIKD s připojením push-in.

Další novinkou v sortimentu svorkovnic firmy CONTA-CLIP jsou trojstupňové iniciátorové a vícevodičové svorky výrobní řady PIKD, s připojením vodiče o průřezu 2,5 mm², systémem push-in pro plochu průřezu 2,5 mm². Technologie připojení push-in umožňuje obzvláště jednoduché a časově úsporné zasunutí drátu bez použití nástrojů. PIKD jsou navrženy pro jmenovité napětí 500 V a jmenovitý proud 20 A a vydrží jmenovité impulzní napětí 6 kV. Kompaktní svorky s kategorií přepětí III a stupněm znečištění 3 jsou široké 5,1 mm, v závislosti na provedení dlouhé 86 nebo 102 mm a 56,2 mm vysoké. Díky své štíhlé, vysoké geometrii pouzdra a vstupu drátu shora umožňují svorky prostorově optimalizovanou montáž do ovládací skříně. Svorkovnice PIKD jsou k dispozici v různých verzích, které pokrývají různé varianty potřeb distribuce signálu a energie. Kromě svorek ochranných vodičů a modelů se svisle přemostěnými úrovněmi pro distribuci potenciálu existují varianty, které kombinují úrovně ochranného vodiče a průchodu v jednom krytu. Speciální verze se sníženým připojovacím bodem a zkrácenou délkou pouzdra navíc nabízejí možnost zachování jednotné výšky připojení u seřazených standardních verzí v těsných instalačních situacích.

V březnu letošního roku také CONTA-CLIP zpřístupnil na datovém portálu ePLAN 593 svých produktů jako 3D modely. Tím je v plánovacím softwaru k dispozici první část standardní řady svorkovnic a příslušenství. Řadí se k nim svorkovnice řady PRK s připojením push-in, řada svorek SRK se systémem šroubového připojení a silnoproudé šroubové svorky řady HSK a HSKG, jakož i vhodné příslušenství jako jsou koncové držáky, křížové konektory nebo kryty. Další produkty budou postupně doplňovány.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/11/Elektro_11_2020/index.html#p=13
Elektro, listopad 2020 - www.odbornecasopisy.cz