Telefon: +420 318 632 200 Email: seno@seno.cz

Historie aktualit

Historie aktualit

Novinky|SCHLEUNIGER GROUP

12.10.2020

Se svou společností DiIT je Schleuniger také předním hráčem v oblasti digitalizace a průmyslového internetu věcí. A jak píšeme dále, neopomíjí ani oblast automatizace procesů a testování.

Skupina Schleuniger (založeno 1975) má vývojová a výrobní místa ve Švýcarsku, Ně- mecku a Číně. Díky svým četným prodejním a servisním společnostem v regionech EMEA, NAFTA a APAC a více než 40 distributorům po celém světě je společnost Schleuniger vždy blízko svým zákazníkům. S více než 1000 zaměstnanci je součástí švýcarské skupiny Metall Zug.

Společnost Schleuniger Group nabízí svým zákazníkům stroje a zařízení pro opracování vodičů v osmi základních produktových kategoriích, tj. střih, odizolování, krimpování, střih s odizolováním, střih s odizolováním a krimpováním, sledování kvality, periferní stroje a linky pro výrobu kabelových svazků.

Důležitým prvkem ve výrobě kabelových svazků se stále více stává řešení automatizace procesů a testování. Za tím účelem skupina Schleuniger rozšiřuje svoji pozici na trhu „Best in Test“.


Elektro Průmysl

TechSpeed|Nový partner

08.09.2020

Představujeme vám nového partnera pro dodávky vysoce produktivních páskovacích a omotávacích strojů TechSpeed. Vyráběná zařízení jsou navržena pomocí nejmodernější technologie s filozofií designu zaměřenou na člověka, která klade velký důraz na modularitu, snadné použití, bezpečnost obsluhy a jednoduchost nastavení.

Produktová řada TechSpeed v současné době zahrnuje základní omotávací stroj TM 100 s digitálním ovládáním, poloautomatický TM 200 s jeho lineárním podávacím systémem a automatickým a plně programovatelným TM 300, stejně jako vysoce univerzální stroje BM 19 a BM 50 pro svazování, izolaci a značení kabelů.

Další informace o těchto produktech naleznete na webových stránkách TechSpeed na adrese www.techspeed.eu nebo u zástupců naší společnosti SENO spol. s r.o.

https://www.schleuniger.com/en/news/schleuniger-group-partners-with-techspeed-on-taping-and-bundling-machines/

TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed

Rozloučení s miniaturními|snímači otáček

24.02.2020
Tisková zpráva SPS Smart Production Solutions 2019 ELESTA GmbH

Rozloučení s miniaturními snímači otáček!

ELESTA GmbH zastavila k 31. 12. 2019 výrobu encoderů.

V budoucnu chce ELESTA GmbH věnovat zásadní pozornost a dále posilovat pouze oblasti relé s nuceně vedenými kontakty a oblasti senzorů pro funkční bezpečnost.

V důsledku tohoto strategického rozhodnutí opouštíme oblast výroby miniaturních optických snímačů otáček. Výroba byla zastavena k datu 31. 12. 2019. Nové objednávky se nepřijímají.

Know-how získané v posledních letech v oblasti technologií MEM (micro elektro mechanical systems) a flip-chip posiluje základní kompetence společnosti ELESTA a bude využito v současném a budoucím vývoji produktů.


Jürgen Steinhäuser
vedoucí prodeje a marketingu

ELESTA GmbH
Heuteilstrasse 18
CH 7310 Bad Ragaz
Tel.: +49 81 30354-00
Email: admin@elesta-gmbh.com

Nový stroj Schleuniger|CrimpCenter 64 SP

27.01.2020

Vyrábějte rychleji, přesněji a efektivněji


Schleuniger - CrimpCenter 64 SP

Inovativní prvky nového Schleuniger CrimpCenter 64 SP zajišťují vysoce efektivní procesy nastavování strojů a poskytují významné zvýšení produktivity o 8 až 14 % ve srovnání s jeho předchůdci. Například s nově vyvinutým systémem rychlé výměny Dual ToolingShuttle můžete připravit novou zakázku, zatímco výroba stále běží, změnit aplikátory a koncovky za pouhých 30 s a ušetřit více než jednu minutu na operaci ve srovnání s konvenčními způsoby seřizování.

Nový výkonový balíček CrimpCenter 64 dále nabízí rozsáhlý seznam inovací: Výchozí hodnoty specifické pro aplikaci pro parametry procesu, automatické řízení pneumatického tlaku dopravních pásů a uchopovacích systémů, sofistikovaná rovnací jednotka a nově vyvinutá konstrukce koleček pro velmi tenké a náročné kabely. Přidejte k tomu nově vyvinutý systém pro odkládání hotových výrobků, který zajišťuje dokonalou synchronizaci celé výrobní dávky. S integrovaným sledováním krimpovací síly pro více skupin koncovek a funkcí split cyklu je možné standardně zpracovávat koncovky v pasech s uzavřeným otvorem pro krimp.


Pro podrobnější informace nás kontaktujte nebo navštivte náš stánek číslo 3.11 v pavilonu F na výstavě Amper 2020.

5. generace střihacích jednotek|zaváděcí akce -20%

26.01.2020Akce

Výrobce Schleuniger přichází se speciální cenovou akcí nejnovějších generací střihacích jednotek pro stroje MS9480 s funkcí SmartDetect ™

Využití zaváděcí ceny je možné jak u přestavby stávajících strojů, tak i při objednání stroje nového.

Platnost akce je do 31.3.2020

Pro podrobnější informace nás kontaktujte.Next-Generation Cutting Unit from Schleuniger on Vimeo.

Bateriové kontakty firmy|VOGT AG

25.01.2020

Vogt


Není nad dobré kontakty

V průmyslu, telekomunikacích, lékařské technologii nebo v automobilovém sektoru - použití bateriových kontaktů má širokou škálu. Vždy jsou požadovány všude tam, kde je vyžadována vysoká spolehlivost v nejrůznějších podmínkách a požadavcích na kvalitu. Přenášejí vysoké proudy s co nejmenším možným přechodovým odporem. To jim umožňuje prosadit se proti konkurenčním řešením, jako jsou ploché kontakty a konektory.

Jak spolehlivé jsou kontakty vašich držáků baterií? Kvalita a trvanlivost jsou prvořadé při výrobě bateriových kontaktů a mají přímý dopad na výkon baterie a bezpečný a spolehlivý provoz příslušného spotřebiče. Vzhledem k trvajícímu trendu směrem k miniaturizaci a tím stále menšímu prostoru pro baterii je požadována flexibilní konstrukce bateriových kontaktů. Při výrobě bateriových kontaktů je na vývoj různých aplikací kladena řada požadavků, jako jsou přídržné vlastnosti, pružinové vlastnosti, provedení, tvar a povrchová úprava.

Vyrábíme kontakty! Vogt AG dodává vysoce kvalitní kontaktní díly již více než 50 let. Bez ohledu na to, zda vy jako zákazník poskytujete výkresy, nebo jsou tyto vytvořeny v konstrukčním oddělení společnosti Vogt AG, spolupracujeme s naším zákazníkem od nápadu až po hotový bateriový kontakt. Díky naší vlastní nástrojářské dílně vyrobíme potřebné lisovací a ohýbací nástroje rychle a v nejlepší kvalitě.

Vogt AG je vaším kontaktem pro nejlepší bateriové kontakty!


Vaše 4 výhody u nás jsou:

 • vlastní nástrojárna s vysokou standardizací
 • vysoká spolehlivost
 • všechny výrobní kroky pod jednou střechou
 • konstrukční podpora

Více zde ke stažení:
https://www.vogt.ch/assets/files/Downloads/batteriekontakte_2019_de_DU_web.pdf

Nové membránové průchodky|KES-E

24.01.2020

Contaclip
Nová řada membránových průchodek KES-E


Nová řada membránových průchodek KES-E


Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svůj sortiment bez nástrojových průchodek systémů KDS a KES o membránové průchodky KES-E.
Tyto membránové průchodky pro vodiče umožňují rychlé a bezpečné vložení nezkompletovaných kabelů nebo hadic do rozvaděčů, skříní a strojů bez složitých kabelových vývodek.

Díky všestrannému těsnění profilu jsou nové kabelové průchodky KES-E instalovány bez použití nástrojů. Vnitřní elastická těsnicí chlopeň profilového těsnění se vyboulí za vnitřek pouzdra a zajišťuje bezpečné a vibracím odolné těsnění procházejícího vodiče. Tyto membránové průchodky jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm.

Nyní je k dispozici devět variant KES-E pro kabely a pneumatické hadice s průměry od 1 mm do 16 mm. V závislosti na konstrukci umožňují zavádění až 48 vodičů nebo hadic na průchodku a tím dosahují mimořádně vysoké hustoty těsnění. Díky konstrukci jsou tyto průchodky certifikovány pro IP64 a spolehlivě chrání kabelový systém či hadice před prachem a stříkající vodou.
Hladké povrchy, zaoblené rohy a certifikovaná odolnost materiálu (ECOLAB) vůči průmyslovým čisticím prostředkům zároveň zajišťují nezbytné hygienické vlastnosti pro použití v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu a při teplotách v rozmezí od -40 ° C do +90 ° C.


Klíčové vlastnosti:

 • S řadou KES-E lze organizovat na malém prostoru velké množství kabelů s průměry od 1 do 16,1 mm.
 • Modul jednoduše, bez nářadí, vložíte do připraveného otvoru (tloušťka stěny 1,5-2,5 mm)
 • Zavedení kabelu je jednoduché, stačí propíchnout požadovaný otvor
 • Materiál TPE zajišťuje stupeň krytí IP64
 • Rozměry a typy, viz dokument pdf

Transformátorové svorky|řady TKS do 16 mm²

24.01.2020

Contaclip
TKS pro průřezy vodičů do 16mm

Nové transformátorové svorky řady TKS pro průřezy vodičů do 16 mm²


Firma CONTA-CLIP doplňuje řadu transformátorových svorek řady TKS o variantu pro průřezy vodičů do 16 mm² . Díky jejich široko otevřenému pouzdru s uzamykatelným čelem umožňují pohodlné a časově úsporné pájení konců vinutí drátu. Stejně jako všechny verze TKS jsou nové dvoupólové svorky TKS 16 také vhodné pro přímou fixaci na cívkách s integrovanými montážními sponami a pro přichycení na hliníkové montážní lišty 10 x 2 mm.
Osvědčený systém šroubového připojení vodiče zajišťuje pevné, odolné a také vibracím vzdorné připojení vodiče. Zcela uzavřená konstrukce těla svorky zajišťuje, že se jich lze bezpečně dotknout podle nařízení DGUV 3. Pro značení těchto svorek je k dispozici systém rychlého označování výrobní řady PMC SB 7.5 nebo PC-SB 7.5.
Svorky jsou dostupné buď v oranžové, anebo v šedé barvě.


Klíčové vlastnosti:

 • Jmenovité napětí: 1 000 V.
 • Jmenovitý proud: 76 A
 • Jmenovitý průřez: 16 mm²
 • Jmenovité impulsní napětí: 8 kV
 • Přepěťová kategorie: III
 • Odolnost stupni znečištění: 3
 • Materiál těla svorky: PA 6.6
 • Třída hořlavosti dle UL 94: V-0
 • Rozsah pracovních teplot: -40°C až +120°C
Datasheet pdf

Cenová akce|Schleuniger

03.12.2018
Schleuniger

Vážení zákazníci,
společně s firmou Schleuniger jsme pro vás připravili následující cenovou akci:

- při objednání strojů CoaxStrip 6380 a CoaxStrip 6580 do konce roku 2018 – sleva 15%.

Vzhledem k tomu, že od 1. 1. 2019 vstupují v platnost nové ceny pro stroje a náhradní díly Schleuniger, doporučujeme vám, pokud uvažujete o nákupu nového stroje nebo objednání náhradních dílů, jejich objednání do konce roku 2018, neboť v tomto případě budou pro vás platné stávající ceny.

CoaxStrip|6580

29.11.2018

CoaxStrip 6580 je plně programovatelný vícestupňový odizolovací stroj pro koaxiální, triaxiální, jednožilové a i vícevodičové vodiče.

Nejmodernější elektronika, jasné a přehledné uživatelské rozhraní a přesná mechanika zaručují bezkonkurenční kvalitu. přesnost a opakovatelnost odizolování koaxiálních vodičů.

Díky jedinečné koncepci čtyř nožů je stroj schopen odizolovat tenké, tvrdé a lehce nekruhové izolace. Zářezy nožů jsou lineární a kolmé k ose kabelu, což vede k čistému a vysoce přesnému řezu.

Kromě toho lze ochranný kryt odstranit bez nástrojů, což usnadňuje údržbu stroje.

CoaxStrip 6580 je ideální pro aplikace s malým objemem, rychlým přechodem a velkými výrobními cykly, které poskytují co nejvyšší flexibilitu a produktivitu vašim výrobním metodám.

CoaxStrip 6580
 • přesný a výkonný až do průměru 17 mm
 • schopný odizolovat velmi tenké a tvrdé izolace díky jedinečnému čtyř nožovému konceptu
 • velký rozsah zpracování
 • ověření průměru kabelu
 • funkce skenování čárových kódů
 • S.ON software

Více informací najdete na stránkách výrobce