Telefon: +420 318 632 200 Email: seno@seno.cz

Historie aktualit

Historie aktualit

Cenová akce|Schleuniger

03.12.2018
Schleuniger

Vážení zákazníci,
společně s firmou Schleuniger jsme pro vás připravili následující cenovou akci:

- při objednání strojů CoaxStrip 6380 a CoaxStrip 6580 do konce roku 2018 – sleva 15%.

Vzhledem k tomu, že od 1. 1. 2019 vstupují v platnost nové ceny pro stroje a náhradní díly Schleuniger, doporučujeme vám, pokud uvažujete o nákupu nového stroje nebo objednání náhradních dílů, jejich objednání do konce roku 2018, neboť v tomto případě budou pro vás platné stávající ceny.

CoaxStrip|6580

29.11.2018

CoaxStrip 6580 je plně programovatelný vícestupňový odizolovací stroj pro koaxiální, triaxiální, jednožilové a i vícevodičové vodiče.

Nejmodernější elektronika, jasné a přehledné uživatelské rozhraní a přesná mechanika zaručují bezkonkurenční kvalitu. přesnost a opakovatelnost odizolování koaxiálních vodičů.

Díky jedinečné koncepci čtyř nožů je stroj schopen odizolovat tenké, tvrdé a lehce nekruhové izolace. Zářezy nožů jsou lineární a kolmé k ose kabelu, což vede k čistému a vysoce přesnému řezu.

Kromě toho lze ochranný kryt odstranit bez nástrojů, což usnadňuje údržbu stroje.

CoaxStrip 6580 je ideální pro aplikace s malým objemem, rychlým přechodem a velkými výrobními cykly, které poskytují co nejvyšší flexibilitu a produktivitu vašim výrobním metodám.

CoaxStrip 6580
 • přesný a výkonný až do průměru 17 mm
 • schopný odizolovat velmi tenké a tvrdé izolace díky jedinečnému čtyř nožovému konceptu
 • velký rozsah zpracování
 • ověření průměru kabelu
 • funkce skenování čárových kódů
 • S.ON software

Více informací najdete na stránkách výrobce

Schleuniger|Nové stroje

29.11.2018

CrimpCenter 36 SP

CrimpCenter 36 SP

Mezi hlavní vlastnosti, které novinka CrimpCenter 36 SP nabízí, patří hlavně zkrácená doba nastavení a vyšší efektivní výkon, což umožňuje zvýšení celkové produktivity výroby a zkrácení pracovních časů. Navíc nové funkce zlepšují kvalitu výroby systematickou optimalizací, automatizují předtím manuální procesy a zlepšují manipulaci s vodičem.

Konečným výsledkem je, že CrimpCenter 36 SP vám pomůže dosáhnout vašich cílů za kratší dobu a současně snižovat výrobní náklady.

 • Optimalizované nastavení výchozích parametrů
 • Nově vyvinutý systém uchycení
 • Vylepšená synchronizace podávací jednotky a dopravníku
 • Zvýšená rychlost posuvu od 8 m/s do 10 m/s
 • Další vodítka na vstupu stroje
 • Vylepšené rovnání vodiče
 • Automatické nastavení tlaku
 • Automatický posuvný zásobník

Více informací najdete na stránkách výrobce


CoaxStrip 6380

CoaxStrip 6380

CoaxStrip 6380 je plně programovatelný vícestupňový stripovací stroj určený nejenom pro klasické kabely, ale i pro kabely koaxiální, triaxiální a vícevodičové.

Mezi jeho klíčové a inovativní vlastnosti patří zejména velmi rychlé časy pracovních cyklů, vícenásobné kroky s volně volitelným stupněm odizolování, ověření průměru kabelu, detekce konce kabelu a automatické funkce odtahování kabelů. Všechny tyto klíčové vlastnosti zaručují vysokou přesnost a spolehlivost.

K vysokému komfortu obsluhy významně přispívá i standardizované uživatelské rozhraní S.ON pro jednoduché programování, s ukázkovou knihovnu programování a 1 000 programových pamětí stroje CoaxStrip 6380 je ideálním řešení pro výrobu kde je požadavek na různé malé série kabelové konfekce, u kterých se vyžaduje možnost rychlého přechodu na různé druhy zpracovávaný vodičů současně s velkým objemem výroby.
CoaxStrip 6380 poskytuje proto maximální flexibilitu a produktivitu výroby.

Více informací najdete na stránkách výrobce

SENO spol. s r. o.|25 let s Vámi

18.02.2018

Když jsme s pány Josefem Steineggerem a Jirkou Novotným zakládali v roce 1993 firmu, byli jsme rozhodnuti jeden druhého nepodvádět a souhlasně jsme si přáli jednat spolu navzájem poctivě a slušně a tak také přistupovat k našim zákazníkům. Pokládali jsme to za nejlepší druh reklamy společně s pravidelným a hlavně odborným kontaktem se zákazníky a podle těchto zásad stále jednáme.


Přesto ale firma potřebuje i jiný druh reklamy, například být vidět více na veřejnosti. Vedle článků v odborných časopisech jsme od začátku existence firmy vsadili také na účast na odborných veletrzích.

SENO spol. s r. o.25 let s Vámi

Až do roku 2008 jsme se
pravidelně účastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu
v Brně, ale současně jsme sledovali i počáteční ročníky veletrhu AMPER, který nám tematicky
lépe vyhovoval, a od roku 2002 jsme jeho pravidelným účastníkem. Docela nás potěšilo jeho přemístění do Brna v roce 2011, protože díky MSV jsme v Brně vždy rádi pobývali.

Letos má AMPER před sebou číslovku 26 a naše firma prožívá 25. rok práce na trhu v ČR. Současně se můžeme pochlubit také 30 lety naší mateřské fimy SENO Wien a hlavně - před 20 lety jsme právě v Brně úspěšně představili stroje firmy Schleuniger, díky začátku spolupráce s jeho dceřinou firmou L+H Kabeltechnik GmbH. Strojů Schleuniger jsme tehdy měli na stánku 5 kusů a k tomu základ zařízení pro kontrolu kvality krimpovaných spojů (měření výšky a vytahovací síly).

Letos vám na stánku představíme poněkud bohatší výběr z řady strojů, které Schleuniger vyrábí a k tomu i výrobky jiných firem.
Od Schleunigera to budou především stříhací a odizolovací automaty řady EcoStrip, MultiStrip a PowerStrip ve výrobních linkách společně s předřazenými a následnými stroji a tiskárnami InkJet a laserovým odizolovacím zařízením Mercury.

K jednomu z automatů postavíme jako obsluhu robot YuMi od firmy ABB.

Na našem stánku uvidíte i novinku Coax Center pro zpracování velmi tenkých vodičů. V provozu bude i oblast strojů věnovaných krimpování kontaktů včetně strojů VOGT a Autosplice.

Nepřehlédnutelné jsou řady odizolovacích strojů UniStrip, CoaxStrip, RotaryStrip, JacketStrip. Kde jde o stažení izolace z kabelu a vodiče, nemůžete zvolit lepší řešení než některou z těchto mašinek.

Kontrole kvality krimpovaných spojů slouží laboratoř pro vyhodnocování výbrusů Schleuniger, test hotových kabelů pak zajistí přístroje americké firmy Cirris Systems.

Zaujmou vás jistě i některé výrobky firmy EXMORE.

Jako připomínku našich začátků vám ukážeme i první EcoStrip9300, který jsme v roce 1998, jako vůbec první stroj Schleuniger, prodali na našem trhu, a který je dodnes provozuschopný.

SENO spol. s r. o.25 let s Vámi

Nezapomeňte se na našem stánku seznámit také s dalšími produkty:


 • Krimpovací kontakty v pásu španělské firmy Escubedo a příslušné krytky italské firmy Sergio Colombo & Figli jsou určeny zejména pro velkosériovou výrobu.
 • Spojovací systém AUTOSPLICE pracuje s nekonečným páskem šíře 2, 4 nebo 6 mm a bez odpadu. Autosplice dále vyrábí např. piny a stroje, které tyto piny osazují do DPS.
 • Především pro menší série jsou určeny jednotlivé kontakty firmy VOGT AG Verbindungstechnik, ale od této rmy můžete mít i celou řadu pájecích oček, trubičkových nýtů, kontaktů k připájení a přivaření, distančních sloupků pro DPS a mnoho dalších mechanických prvků.
 • Firma ELESTA GmbH je specializovaná pro výrobu relé s nuceně vedenými kontakty (tzv. bezpečnostní relé) a optické miniaturní encodery, zabudovatelné třeba do zubní vrtačky.
 • Skříně a skříňky pro elektroniku jsou hlavní náplní výroby rmy Polyrack Electronic-Aufbausysteme, navíc k sériové produkci vám můžeme od této firmy nabídnout i různá zákaznická řešení na míru vašim potřebám.
 • U firmy ContaClip Verbindungstechnik naleznete svorky a vybavení pro rozváděče.
 • Everel nabízí řadu signálek a různých spínačů.


Přijďte nás navštívit v hale F na stánek 3.09 - těšíme se na Vás.


Ing. Pavel David, SENO spol. s r. o.

Přehled výrobků firmy|Cirris

01.09.2017

Kompletní přehled výrobků firmy Cirris


Kompletní přehled všech výrobků firmy Cirris naleznete na naší samostatné stránce
www.seno.cz/cz/cirris-systems.html


Na této stránce se dozvíte kompletní informace o produktech firmy Cirris a budete mít možnost shlédnout video představující nejzásadnější výrobky.

Testery pro kabely a kabelové svazky|Cirris Systems

25.08.2017

Testery Cirris Systems


Firma Cirris Systems vznikla v roce 1984 s cílem vyvinout inovativní, jednoduše použitelné testery pro kabely a kabelové svazky. Cílem bylo vytvořit praktické testery, které posunou možnosti testování, kam až to bude možné, i během samotné montáže, tak, aby chybu bylo možné opravit už při montáži. Což znamená, že lze samozřejmě testovat finální produkt, ale je možné využít testování už při osazování konektorů, případně využít průvodce při montáži kabelu, kde je možné přesně nastavit postup montáže a případné chybné zapojení je odhaleno hned v počátku.

Testery Cirris Systems

Produkty firmy Cirris využívá přes 6 000 společností po celém světě za účelem zajištění perfektní kvality jejich výrobků, ať už kabelů, kabelových svazků, spojů, konektorů, zdravotnických přístrojů a mnoha dalších elektrických sestav. Jde o poměrně velkou škálu výrobků – od testerů pro jednoduchá testování logického zapojení až po počítačem řízené vysokonapěťové testovací systémy, které je možné rozšířit o široké spektrum dalších volitelných funkcí a externích měřicích přístrojů.

Testery můžeme rozlišit na dvě základní skupiny.
První skupinou jsou stolní testery, které je možné snadno přenášet a nastavovat. Jejich další velkou výhodou je snadná výměna připojovacích adaptérů.

Testery Cirris Systems
Zákazník si může vybrat z velké škály adaptérů nabízených výrobcem, případně je možné si nechat vyrobit adaptéry podle zadání zákazníka. Tyto testery jsou nabízeny v různých variantách od 50 do 1 024 testovacích bodů.
Nejnižší kategorií jsou přístroje pro testování logického zapojení, další skupinou jsou nízkonapěťové testery, které už jsou schopné kontrolovat nejen logické zapojení, ale i součástky, jako odpory, diody a kondenzátory. Tyto přístroje už je možné připojit i k počítači a využít tak mnoho dalších funkcí, které nabízí software Easy-wire, tj. tvorbu testovacích programů v počítači, přidávání komentářů, vytváření vlastních konektorů, přejmenování pinů – tak, aby vše odpovídalo skutečnosti, případně schématu. Software umožňuje ukládání a tisk štítků. a reportů z otestovaných kabelů, které je možné upravit dle svých představ. S každým testovaným kabelem je možné načítat čárový pro kabely a kabelové svazky kód, případně i číslo dávky, to vše může být na výsledném reportu uvedeno.
Testery Cirris Systems

Poslední kategorií testerů v této skupině jsou vysokonapěťové testery do 2 000 V DC, resp. 1 000 V AC. Tester Cirris Easy Touch Pro je nejvyšší z této skupiny, má zabudovaný počítač, 10,4" dotykový display, OS Windows 10 a možnost vysokonapěťového testování do 2 000 V DC.

Druhou skupinou jsou testery pro rozsáhlejší testování kabelových svazků nebo zapojení, zpravidla jsou určeny pro zabudování. Tyto testery pracují pouze ve spojení s počítačem a softwarem Easy-wire. Tyto přístroje jsou k dispozici v nízko- i ve vysokonapěťovém provedení do 1 500 VDC a 1 000 V AC. U těchto přístrojů je možné testovat od 160 do 100 000 testovacích bodů. Samozřejmostí je zde opět ukládání a tisk reportů i štítků. Většinu testerů je dále možné propojit pomocí sítě Ethernet, což umožnuje buď nahrávání testovacích programů z jednoho stanoviště do více testerů, nebo využívání jedné hlavní databáze pro ukládání reportů, potažmo analýzu výroby.
Pro detailnější informace o nabízených produktech navštivte webové stránky výrobce www.cirris.com

Cenová akce|2017

24.05.2017

Cenová akce 2017 s firmou Schleuniger

Jako výhradní dodavatel firmy Schleuniger v České republice nabízíme aktuální akci pro rok 2017.
V rámci cenové akce nabízíme slevy pro vybrané typy strojů, zvýhodněné ceny příslušenství a zpětný odkup starších strojů v akci "Šrotovné"


Slevy na vybrané stroje

 • CrimpCenter 36 S , 64 - sleva 5 až 10%

 • MultiStrip 9480 S - sleva 25 %
 • PowerStrip 9550 S - sleva 15%

 • CoaxStrip 5400 - sleva 20%
 • UniStrip 2550 - sleva 15%
 • WireTwist 3300 D - sleva 20%
 • WireTwit 3300 AD - sleva 20%

 • WireStacker 3150 - sleva 25%*
  *při zakoupení se střihacím strojem


„Šrotovné“ vyměňte staré stroje za nové


Pro stroje CrimpCenter nabízíme až 15% za vaš starý stroj ve stejné konfiguraci

Pro vybrané stroje jsou aplikovatelné následující výše

Šrotovné - Akce 2017Cenové zvýhodnění příslušenství


 • Pro všechny stroje kategorie Cut&Strip LED osvětlení v základu
 • Software Cayman za novou cenu 299€ při zakoupení se strojem
 • Nová cena systémového stolu SystemRack – 50%
 • Volitelné 3 sady vodítek zdarma k ES 9380
 • Volitelné rozhraní pro stroje ES 9380 a MS 9480 se slevou 4060%
 • Pro odizolovací stroje US 2300, US 2550, CS 5400 další sada nožů zdarma
 • SmartStrip III pro US 2600 se slevou 60%

přesnější podmínky k probíhající akci sdělíme na poptání

Dokument ke stažení ve formátu .pdfAmper 2017|Reportáž

26.03.2017

Seno na Amper 2017|pozvánka na výstavu

10.03.2017
Seno na mezinárodním veletrhu Amper 2017

Amper Brno 2017

Vážení obchodní přátelé,

dovolujeme si vás pozvat k návštěvě našeho stánku na mezinárodním veletrhu Amper 2017 - výstaviště Brno. 


Náš stánek naleznete v pavilonu F - číslo stánku 3.07.


Zde je pro vás připravena volná vstupenka, která vám bude po vyplnění údajů a vložení kódu zaslána na e-mail uvedený při registraci.


VSTUPENKA AMPER 2017


Unikátní kód společnosti Seno spol. s r.o. je:  440-0


POLYRACK TECH-GROUP|Představení

10.06.2016

Připravili jsme pro vás volný seriál článků ve kterých bychom rádi postupně představili sortiment výrobků a novinek našich dodavatelů. Po představení sortimentu německé firmy CONTA-CLIP vám nyní přinášíme informace o dalším našem významném obchodním partnerovi. Společnost POLYRACK TECH-GROUP Holding GmbH & Co. KG je německá rodinná firma s více jak 35letou tradicí ve výrobě 19" kazet pro elektroniku, přístrojových kazet, plastových dílů a obalů. Její silná stránka je i ve vývoji, konstrukci a výrobě zákaznických řešení.Odkazy na jednotlivé články budeme zveřejňovat níže:

1) POLYRACK TECH-GROUP Holding GmbH & Co. KG - představení společnosti a sortimentu

2) POLYRACK TECH-GROUP Holding GmbH & Co. KG - systémové skříně série 75, 76 a 77

3) POLYRACK TECH-GROUP Holding GmbH & Co. KG - systémové skříně série FUTURE/FUTURE X a FerroRAIL

4) POLYRACK TECH-GROUP Holding GmbH & Co. KG - skříně série FreeTEC, MAGIC a SPACE

5) POLYRACK TECH-GROUP Holding GmbH & Co. KG - malé systémové skřínky