Telefon: +420 318 632 200 Email: seno@seno.cz

Historie aktualit

Historie aktualit

Rozloučení s miniaturními|snímači otáček

24.02.2020
Tisková zpráva SPS Smart Production Solutions 2019 ELESTA GmbH

Rozloučení s miniaturními snímači otáček!

ELESTA GmbH zastavila k 31. 12. 2019 výrobu encoderů.

V budoucnu chce ELESTA GmbH věnovat zásadní pozornost a dále posilovat pouze oblasti relé s nuceně vedenými kontakty a oblasti senzorů pro funkční bezpečnost.

V důsledku tohoto strategického rozhodnutí opouštíme oblast výroby miniaturních optických snímačů otáček. Výroba byla zastavena k datu 31. 12. 2019. Nové objednávky se nepřijímají.

Know-how získané v posledních letech v oblasti technologií MEM (micro elektro mechanical systems) a flip-chip posiluje základní kompetence společnosti ELESTA a bude využito v současném a budoucím vývoji produktů.


Jürgen Steinhäuser
vedoucí prodeje a marketingu

ELESTA GmbH
Heuteilstrasse 18
CH 7310 Bad Ragaz
Tel.: +49 81 30354-00
Email: admin@elesta-gmbh.com

Nový stroj Schleuniger|CrimpCenter 64 SP

27.01.2020

Vyrábějte rychleji, přesněji a efektivněji


Schleuniger - CrimpCenter 64 SP

Inovativní prvky nového Schleuniger CrimpCenter 64 SP zajišťují vysoce efektivní procesy nastavování strojů a poskytují významné zvýšení produktivity o 8 až 14 % ve srovnání s jeho předchůdci. Například s nově vyvinutým systémem rychlé výměny Dual ToolingShuttle můžete připravit novou zakázku, zatímco výroba stále běží, změnit aplikátory a koncovky za pouhých 30 s a ušetřit více než jednu minutu na operaci ve srovnání s konvenčními způsoby seřizování.

Nový výkonový balíček CrimpCenter 64 dále nabízí rozsáhlý seznam inovací: Výchozí hodnoty specifické pro aplikaci pro parametry procesu, automatické řízení pneumatického tlaku dopravních pásů a uchopovacích systémů, sofistikovaná rovnací jednotka a nově vyvinutá konstrukce koleček pro velmi tenké a náročné kabely. Přidejte k tomu nově vyvinutý systém pro odkládání hotových výrobků, který zajišťuje dokonalou synchronizaci celé výrobní dávky. S integrovaným sledováním krimpovací síly pro více skupin koncovek a funkcí split cyklu je možné standardně zpracovávat koncovky v pasech s uzavřeným otvorem pro krimp.


Pro podrobnější informace nás kontaktujte nebo navštivte náš stánek číslo 3.11 v pavilonu F na výstavě Amper 2020.

5. generace střihacích jednotek|zaváděcí akce -20%

26.01.2020Akce

Výrobce Schleuniger přichází se speciální cenovou akcí nejnovějších generací střihacích jednotek pro stroje MS9480 s funkcí SmartDetect ™

Využití zaváděcí ceny je možné jak u přestavby stávajících strojů, tak i při objednání stroje nového.

Platnost akce je do 31.3.2020

Pro podrobnější informace nás kontaktujte.Next-Generation Cutting Unit from Schleuniger on Vimeo.

Bateriové kontakty firmy|VOGT AG

25.01.2020

Vogt


Není nad dobré kontakty

V průmyslu, telekomunikacích, lékařské technologii nebo v automobilovém sektoru - použití bateriových kontaktů má širokou škálu. Vždy jsou požadovány všude tam, kde je vyžadována vysoká spolehlivost v nejrůznějších podmínkách a požadavcích na kvalitu. Přenášejí vysoké proudy s co nejmenším možným přechodovým odporem. To jim umožňuje prosadit se proti konkurenčním řešením, jako jsou ploché kontakty a konektory.

Jak spolehlivé jsou kontakty vašich držáků baterií? Kvalita a trvanlivost jsou prvořadé při výrobě bateriových kontaktů a mají přímý dopad na výkon baterie a bezpečný a spolehlivý provoz příslušného spotřebiče. Vzhledem k trvajícímu trendu směrem k miniaturizaci a tím stále menšímu prostoru pro baterii je požadována flexibilní konstrukce bateriových kontaktů. Při výrobě bateriových kontaktů je na vývoj různých aplikací kladena řada požadavků, jako jsou přídržné vlastnosti, pružinové vlastnosti, provedení, tvar a povrchová úprava.

Vyrábíme kontakty! Vogt AG dodává vysoce kvalitní kontaktní díly již více než 50 let. Bez ohledu na to, zda vy jako zákazník poskytujete výkresy, nebo jsou tyto vytvořeny v konstrukčním oddělení společnosti Vogt AG, spolupracujeme s naším zákazníkem od nápadu až po hotový bateriový kontakt. Díky naší vlastní nástrojářské dílně vyrobíme potřebné lisovací a ohýbací nástroje rychle a v nejlepší kvalitě.

Vogt AG je vaším kontaktem pro nejlepší bateriové kontakty!


Vaše 4 výhody u nás jsou:

 • vlastní nástrojárna s vysokou standardizací
 • vysoká spolehlivost
 • všechny výrobní kroky pod jednou střechou
 • konstrukční podpora

Více zde ke stažení:
https://www.vogt.ch/assets/files/Downloads/batteriekontakte_2019_de_DU_web.pdf

Nové membránové průchodky|KES-E

24.01.2020

Contaclip
Nová řada membránových průchodek KES-E


Nová řada membránových průchodek KES-E


Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svůj sortiment bez nástrojových průchodek systémů KDS a KES o membránové průchodky KES-E.
Tyto membránové průchodky pro vodiče umožňují rychlé a bezpečné vložení nezkompletovaných kabelů nebo hadic do rozvaděčů, skříní a strojů bez složitých kabelových vývodek.

Díky všestrannému těsnění profilu jsou nové kabelové průchodky KES-E instalovány bez použití nástrojů. Vnitřní elastická těsnicí chlopeň profilového těsnění se vyboulí za vnitřek pouzdra a zajišťuje bezpečné a vibracím odolné těsnění procházejícího vodiče. Tyto membránové průchodky jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm.

Nyní je k dispozici devět variant KES-E pro kabely a pneumatické hadice s průměry od 1 mm do 16 mm. V závislosti na konstrukci umožňují zavádění až 48 vodičů nebo hadic na průchodku a tím dosahují mimořádně vysoké hustoty těsnění. Díky konstrukci jsou tyto průchodky certifikovány pro IP64 a spolehlivě chrání kabelový systém či hadice před prachem a stříkající vodou.
Hladké povrchy, zaoblené rohy a certifikovaná odolnost materiálu (ECOLAB) vůči průmyslovým čisticím prostředkům zároveň zajišťují nezbytné hygienické vlastnosti pro použití v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu a při teplotách v rozmezí od -40 ° C do +90 ° C.


Klíčové vlastnosti:

 • S řadou KES-E lze organizovat na malém prostoru velké množství kabelů s průměry od 1 do 16,1 mm.
 • Modul jednoduše, bez nářadí, vložíte do připraveného otvoru (tloušťka stěny 1,5-2,5 mm)
 • Zavedení kabelu je jednoduché, stačí propíchnout požadovaný otvor
 • Materiál TPE zajišťuje stupeň krytí IP64
 • Rozměry a typy, viz dokument pdf

Transformátorové svorky|řady TKS do 16 mm²

24.01.2020

Contaclip
TKS pro průřezy vodičů do 16mm

Nové transformátorové svorky řady TKS pro průřezy vodičů do 16 mm²


Firma CONTA-CLIP doplňuje řadu transformátorových svorek řady TKS o variantu pro průřezy vodičů do 16 mm² . Díky jejich široko otevřenému pouzdru s uzamykatelným čelem umožňují pohodlné a časově úsporné pájení konců vinutí drátu. Stejně jako všechny verze TKS jsou nové dvoupólové svorky TKS 16 také vhodné pro přímou fixaci na cívkách s integrovanými montážními sponami a pro přichycení na hliníkové montážní lišty 10 x 2 mm.
Osvědčený systém šroubového připojení vodiče zajišťuje pevné, odolné a také vibracím vzdorné připojení vodiče. Zcela uzavřená konstrukce těla svorky zajišťuje, že se jich lze bezpečně dotknout podle nařízení DGUV 3. Pro značení těchto svorek je k dispozici systém rychlého označování výrobní řady PMC SB 7.5 nebo PC-SB 7.5.
Svorky jsou dostupné buď v oranžové, anebo v šedé barvě.


Klíčové vlastnosti:

 • Jmenovité napětí: 1 000 V.
 • Jmenovitý proud: 76 A
 • Jmenovitý průřez: 16 mm²
 • Jmenovité impulsní napětí: 8 kV
 • Přepěťová kategorie: III
 • Odolnost stupni znečištění: 3
 • Materiál těla svorky: PA 6.6
 • Třída hořlavosti dle UL 94: V-0
 • Rozsah pracovních teplot: -40°C až +120°C
Datasheet pdf

Cenová akce|Schleuniger

03.12.2018
Schleuniger

Vážení zákazníci,
společně s firmou Schleuniger jsme pro vás připravili následující cenovou akci:

- při objednání strojů CoaxStrip 6380 a CoaxStrip 6580 do konce roku 2018 – sleva 15%.

Vzhledem k tomu, že od 1. 1. 2019 vstupují v platnost nové ceny pro stroje a náhradní díly Schleuniger, doporučujeme vám, pokud uvažujete o nákupu nového stroje nebo objednání náhradních dílů, jejich objednání do konce roku 2018, neboť v tomto případě budou pro vás platné stávající ceny.

CoaxStrip|6580

29.11.2018

CoaxStrip 6580 je plně programovatelný vícestupňový odizolovací stroj pro koaxiální, triaxiální, jednožilové a i vícevodičové vodiče.

Nejmodernější elektronika, jasné a přehledné uživatelské rozhraní a přesná mechanika zaručují bezkonkurenční kvalitu. přesnost a opakovatelnost odizolování koaxiálních vodičů.

Díky jedinečné koncepci čtyř nožů je stroj schopen odizolovat tenké, tvrdé a lehce nekruhové izolace. Zářezy nožů jsou lineární a kolmé k ose kabelu, což vede k čistému a vysoce přesnému řezu.

Kromě toho lze ochranný kryt odstranit bez nástrojů, což usnadňuje údržbu stroje.

CoaxStrip 6580 je ideální pro aplikace s malým objemem, rychlým přechodem a velkými výrobními cykly, které poskytují co nejvyšší flexibilitu a produktivitu vašim výrobním metodám.

CoaxStrip 6580
 • přesný a výkonný až do průměru 17 mm
 • schopný odizolovat velmi tenké a tvrdé izolace díky jedinečnému čtyř nožovému konceptu
 • velký rozsah zpracování
 • ověření průměru kabelu
 • funkce skenování čárových kódů
 • S.ON software

Více informací najdete na stránkách výrobce

Schleuniger|Nové stroje

29.11.2018

CrimpCenter 36 SP

CrimpCenter 36 SP

Mezi hlavní vlastnosti, které novinka CrimpCenter 36 SP nabízí, patří hlavně zkrácená doba nastavení a vyšší efektivní výkon, což umožňuje zvýšení celkové produktivity výroby a zkrácení pracovních časů. Navíc nové funkce zlepšují kvalitu výroby systematickou optimalizací, automatizují předtím manuální procesy a zlepšují manipulaci s vodičem.

Konečným výsledkem je, že CrimpCenter 36 SP vám pomůže dosáhnout vašich cílů za kratší dobu a současně snižovat výrobní náklady.

 • Optimalizované nastavení výchozích parametrů
 • Nově vyvinutý systém uchycení
 • Vylepšená synchronizace podávací jednotky a dopravníku
 • Zvýšená rychlost posuvu od 8 m/s do 10 m/s
 • Další vodítka na vstupu stroje
 • Vylepšené rovnání vodiče
 • Automatické nastavení tlaku
 • Automatický posuvný zásobník

Více informací najdete na stránkách výrobce


CoaxStrip 6380

CoaxStrip 6380

CoaxStrip 6380 je plně programovatelný vícestupňový stripovací stroj určený nejenom pro klasické kabely, ale i pro kabely koaxiální, triaxiální a vícevodičové.

Mezi jeho klíčové a inovativní vlastnosti patří zejména velmi rychlé časy pracovních cyklů, vícenásobné kroky s volně volitelným stupněm odizolování, ověření průměru kabelu, detekce konce kabelu a automatické funkce odtahování kabelů. Všechny tyto klíčové vlastnosti zaručují vysokou přesnost a spolehlivost.

K vysokému komfortu obsluhy významně přispívá i standardizované uživatelské rozhraní S.ON pro jednoduché programování, s ukázkovou knihovnu programování a 1 000 programových pamětí stroje CoaxStrip 6380 je ideálním řešení pro výrobu kde je požadavek na různé malé série kabelové konfekce, u kterých se vyžaduje možnost rychlého přechodu na různé druhy zpracovávaný vodičů současně s velkým objemem výroby.
CoaxStrip 6380 poskytuje proto maximální flexibilitu a produktivitu výroby.

Více informací najdete na stránkách výrobce

SENO spol. s r. o.|25 let s Vámi

18.02.2018

Když jsme s pány Josefem Steineggerem a Jirkou Novotným zakládali v roce 1993 firmu, byli jsme rozhodnuti jeden druhého nepodvádět a souhlasně jsme si přáli jednat spolu navzájem poctivě a slušně a tak také přistupovat k našim zákazníkům. Pokládali jsme to za nejlepší druh reklamy společně s pravidelným a hlavně odborným kontaktem se zákazníky a podle těchto zásad stále jednáme.


Přesto ale firma potřebuje i jiný druh reklamy, například být vidět více na veřejnosti. Vedle článků v odborných časopisech jsme od začátku existence firmy vsadili také na účast na odborných veletrzích.

SENO spol. s r. o.25 let s Vámi

Až do roku 2008 jsme se
pravidelně účastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu
v Brně, ale současně jsme sledovali i počáteční ročníky veletrhu AMPER, který nám tematicky
lépe vyhovoval, a od roku 2002 jsme jeho pravidelným účastníkem. Docela nás potěšilo jeho přemístění do Brna v roce 2011, protože díky MSV jsme v Brně vždy rádi pobývali.

Letos má AMPER před sebou číslovku 26 a naše firma prožívá 25. rok práce na trhu v ČR. Současně se můžeme pochlubit také 30 lety naší mateřské fimy SENO Wien a hlavně - před 20 lety jsme právě v Brně úspěšně představili stroje firmy Schleuniger, díky začátku spolupráce s jeho dceřinou firmou L+H Kabeltechnik GmbH. Strojů Schleuniger jsme tehdy měli na stánku 5 kusů a k tomu základ zařízení pro kontrolu kvality krimpovaných spojů (měření výšky a vytahovací síly).

Letos vám na stánku představíme poněkud bohatší výběr z řady strojů, které Schleuniger vyrábí a k tomu i výrobky jiných firem.
Od Schleunigera to budou především stříhací a odizolovací automaty řady EcoStrip, MultiStrip a PowerStrip ve výrobních linkách společně s předřazenými a následnými stroji a tiskárnami InkJet a laserovým odizolovacím zařízením Mercury.

K jednomu z automatů postavíme jako obsluhu robot YuMi od firmy ABB.

Na našem stánku uvidíte i novinku Coax Center pro zpracování velmi tenkých vodičů. V provozu bude i oblast strojů věnovaných krimpování kontaktů včetně strojů VOGT a Autosplice.

Nepřehlédnutelné jsou řady odizolovacích strojů UniStrip, CoaxStrip, RotaryStrip, JacketStrip. Kde jde o stažení izolace z kabelu a vodiče, nemůžete zvolit lepší řešení než některou z těchto mašinek.

Kontrole kvality krimpovaných spojů slouží laboratoř pro vyhodnocování výbrusů Schleuniger, test hotových kabelů pak zajistí přístroje americké firmy Cirris Systems.

Zaujmou vás jistě i některé výrobky firmy EXMORE.

Jako připomínku našich začátků vám ukážeme i první EcoStrip9300, který jsme v roce 1998, jako vůbec první stroj Schleuniger, prodali na našem trhu, a který je dodnes provozuschopný.

SENO spol. s r. o.25 let s Vámi

Nezapomeňte se na našem stánku seznámit také s dalšími produkty:


 • Krimpovací kontakty v pásu španělské firmy Escubedo a příslušné krytky italské firmy Sergio Colombo & Figli jsou určeny zejména pro velkosériovou výrobu.
 • Spojovací systém AUTOSPLICE pracuje s nekonečným páskem šíře 2, 4 nebo 6 mm a bez odpadu. Autosplice dále vyrábí např. piny a stroje, které tyto piny osazují do DPS.
 • Především pro menší série jsou určeny jednotlivé kontakty firmy VOGT AG Verbindungstechnik, ale od této rmy můžete mít i celou řadu pájecích oček, trubičkových nýtů, kontaktů k připájení a přivaření, distančních sloupků pro DPS a mnoho dalších mechanických prvků.
 • Firma ELESTA GmbH je specializovaná pro výrobu relé s nuceně vedenými kontakty (tzv. bezpečnostní relé) a optické miniaturní encodery, zabudovatelné třeba do zubní vrtačky.
 • Skříně a skříňky pro elektroniku jsou hlavní náplní výroby rmy Polyrack Electronic-Aufbausysteme, navíc k sériové produkci vám můžeme od této firmy nabídnout i různá zákaznická řešení na míru vašim potřebám.
 • U firmy ContaClip Verbindungstechnik naleznete svorky a vybavení pro rozváděče.
 • Everel nabízí řadu signálek a různých spínačů.


Přijďte nás navštívit v hale F na stánek 3.09 - těšíme se na Vás.


Ing. Pavel David, SENO spol. s r. o.