Archiv novinek

Portfolio produktů, budoucí vývoj Schleuniger AG

22.02.2022

Vážení zákazníci,

jak informovala média, společnost Metall Zug AG podepsala dohodu se společností Komax Holding AG, podle níž skupina Metal Zug Group sloučí skupinu Schleuniger se skupinou Komax Group a na oplátku získá 25% podíl ve společnosti Komax Holding AG, a to za podmínky, že příslušný návrh schválí výroční zasedání společnosti Komax 13. dubna 2022 a spojení povolí příslušné orgány pro hospodářskou soutěž. Do té doby zůstávají společnosti Komax a Schleuniger nezávislými společnostmi.

Pro naše zákazníky je fúze příslibem, že umožní ještě dřívější dostupnost nových řešení a technologií.

Vaší výhodou bude kombinace inovativních předností obou společností. Je samozřejmé, že jakákoli podrobná diskuse o vývoji konkrétních produktů nebo sdílení technologií, které se týkají produktového portfolia společností Komax a Schleuniger, je předčasná. Jsme pevně přesvědčeni, že současné produktové portfolio bude v zásadě pokračovat a bude plně podporováno i v následujících letech, a to v plném souladu s platnými zákony.

blog2022-02-22

S přátelskými pozdravy
Dr. Dieter Woschitz
CEO
Schleuniger AG


Sloučení Schleuniger Gruppe a Komax

11.02.2022

Metall Zug Group: Metall Zug vloží skupinu Schleuniger do společnosti Komax a získá 25% podíl ve společnosti Komax. Oznámení ad hoc podle čl. 53 Pravidel pro kótování na burze SIX Swiss Exchange.

Zug, 9. února 2022 - Společnosti Metall Zug AG a Komax Holding AG podepsaly dohodu, na jejímž základě skupina Metall Zug Group sloučí svou obchodní jednotku Zpracování vodičů (Schleuniger Gruppe) se společností Komax výměnou za 25% podíl ve společnosti Komax Holding AG.
Více zde: (22-02-09_Ad+hoc-Sdělení_MZ_CZ.pdf)

https://www.schleuniger.com/en/news/metall-zug-will-merge-schleuniger-into-komax/


SmartDetect zvýší kvalitu UniStrip 2300

09.02.2022

new31


Vážení zákazníci,
SmartDetect je další možností, jak zvýšit kvalitu zpracování na UniStrip 2300. Díky této inovativní technologii sledování kvality odizolování se zvyšuje výtěžnost výroby a minimalizují špatné díly.Nyní jsme snížili cenu! news3-1

Snížení ceny u možnosti SmartDetect 

Abychom dále rozšířili náš podíl na trhu v segmentu stolních strojů s vylepšenou integrovanou kontrolou kvality, výrazně jsme snížili ceny volitelné funkce "SmartDetect" pro osvědčený UniStrip 2300.

Snížené ceny vám je sdělíme na dotaz.

Nejlepší kvalita za méně peněz:

news3-2
 • konfigurovatelná funkce,
 • jemné nastavení parametrů,
 • detekuje sebemenší kontakt mezi odizolovacími noži a vodičem,
 • software je kompletně integrován ve standardní verzi V1.70 nebo novější,
 • 100% spolehlivost systému díky neustálé samokontrole.

Volitelnou funkci SmartDetect lze objednat do nového stroje nebo dodatečně instalovat na stávající zařízení (dodatečná montáž je možná od SN# 9800).

Pokud si chcete osvěžit své znalosti o produktu UniStrip 2300 s funkcí SmartDetect, podívejte se na příslušný kurz S.University

news1

S.University Schleuniger online eLearning

09.02.2022

news1

Už jste slyšeli o S.University- Schleuniger online eLearningové platformě? 

S pomocí Schleuniger S.University můžete snadno rozšířit své znalosti o zpracování vodičů a certifikovat své zaměstnance na různých úrovních bez nákladů na cestování, a to v době, která vám nejlépe vyhovuje! 

Od nynějška do 28. února 2022 nabízí Schleuniger 3 kurzy na téma „Kvalita krimpování“ zdarma.

new2-1


Jednoduše se přihlaste do S.University a zadejte promo kód: SGI2022AC

news2

Automatizace a digitalizace se společností Schleuniger

09.02.2022
news1

Vážení zákazníci, 

Automatizace a digitalizace jsou budoucností. Ve společnosti Schleuniger tato témata proaktivně posouváme kupředu se zaměřením na poskytování vysoce kvalitních, intuitivních a cenově výhodných produktů. 

Zaměřujeme se na nenáročné na údržbu a uživatelsky přívětivé koncepty strojů se standardizovanými softwarovými řešeními pro intuitivní navigaci v menu a efektivní programování. 

Zveme vás, abyste se podívali na aktuální inovace skupiny Schleuniger. Od zpracování drátu po testování, Schleuniger a jeho celosvětové dceřiné společnosti nabízejí portfolio řešení od poloautomatických a roboticky podporovaných výrobních pracovišť až po plně integrovaná výrobní řešení. 

Kliknutím sem zobrazíte virtuální prezentace našich nejnovějších inovací

news1-0

SENO Open House 2021

24.06.2021

Open House 2021 ve firmě SENO spol. s r.o., provozovna Příbram


Firma SENO spol. s r.o. uspořádala 15. – 18. 6. 2021 ve svých nových prostorách v Příbrami dny otevřených dveří s prezentací více než třiceti strojů – od stolních odizolovacích strojů UniStrip, přes stříhací a odizolovací automaty EcoStrip, PowerStrip a MultiStrip až po CoaxCenter 6000 se zabudovanou cínovací a krimpovací stanicí.

K předvedení byly připraveny i různé typy krimpovacích strojů a tiskárny. Nechyběly ani odvíjecí stroje pro přívod kabelu ke stříhacím a odizolovacím automatům a navíječka hotového produktu. Neméně zajímavou část expozice tvořily i stroje a zřízení pro kontrolu krimpovaných spojů (KMF ve spolupráci se Schleuniger) a kontrolu vyrobené kabeláže (Cirris).
Na místě jsme z předváděných strojů sestavili čtyři výrobní linky. Všechny stroje v provozu ukázaly, jak široké výrobní spektrum jsme našimi technologiemi schopni pokrýt.
Mile nás překvapil zájem našich zákazníků. S ohledem na stávající hygienicko-epidemiologickou situaci jsme přistoupili k systému rezervace hostů na určitý čas, a přesto můžeme spokojeně prohlásit, že jsme se po celé čtyři dny prakticky nezastavili. Kolem strojů bylo od rána do odpoledne živo a zvláště Honza Novotný měl co dělat, aby vůbec našel čas na polední občerstvení.

Děkujeme tímto všem našim hostům, kteří k nám na Open House 2021 vážili cestu a projevovali upřímný a hlavně odborný zájem o všechny možnosti strojů.

Ing. Pavel David

 • Závěrem ještě přehled vystavených strojů a výrobních linek:
 • Schleuniger odizolovací US2300, US2550, US2600 a JS8310
 • Schleuniger rotačně odizolovací RS2400, CS5200 a CS6580
 • Schleuniger odstranění stínění SC8100
 • Schleuniger stříhací EC3300
 • Schleuniger odizolovací a krimpovací SC200 a SC208
 • Schleuniger odvílečka PF3200
 • Autosplice ACS2000
 • WDT krimpovací stroje UP35 a UP14ZLW
 • VOGT krimpovací stroj 4084ssc
 • Cirris tester 4250
 • Schleuniger/KMF výškoměr CHME07
 • Schleuniger/KMF trhací stroj PT26T
 • Schleuniger/KMF přenosná laboratoř v kufru pro zhotovení výbrusů CIC 6
 • Svazovací stroj TM66
 • Laserový odizolovací stroj Mercury 4
 • výrobní linka 1:
  odvíječka PF1100- inkoustová tiskárna INTO-stříhací a odizolovací automat ES9380
 • výrobní linka 2:
  odvíječka PF2500-laserová tiskárna- stříhací a odizolovací automat MS9480-navíječka CC1300
 • výrobní linka 3:
  odvíječka PF1000 – CoaxCenter 6000
 • výrobní linka 4:
  odvíječka KNO 1000 - stříhací a odizolovací automat PS9580-ukládací žlab Mecatronic WS560

Fotky

Představujeme produkty Escubedo a Colombo Sergio & Figli

31.05.2021

Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Představujeme vám produkty firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Výrobky firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli se v mnoha případech spojují do jednoho celku. Escubedo vyrábí spojovací systémy – ploché, kulaté i speciální dutinky a nože všech používaných rozměrů a tvarů z materiálů mosaz, bronz a ocel a s povrchovou úpravou pocínování nebo u oceli poniklování.

Colombo Sergio & Figli pak vyrábí izolační návleky a vícepólové konektory z termoplastických materiálů na tyto spojovací systémy.


Více v článku zde: http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-escubedo-a-colombo-sergio-figli--17709

kontaktySchleuniger Machine Gateway

19.04.2021

Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že vám můžeme představit Schleuniger Machine Gateway (SMG) usnadňující převod střihových plánů z firemních systémů až do strojů pro zpracování vodičů a kabelů.

Segment stříhacích a odizolovacích strojů firmy Schleuniger je nyní díky nadstavbovým modulům řídícího softwaru CAYMAN blíže k připojení do vašeho MES (Manufacturing Execution System - systém provádění výroby).

smg1
Prostřednictvím produktu společnosti DiIT zvaného CAO (Cutting and Assembly Optimization – optimalizace stříhání a montáže) získáváte navíc zefektivnění celého procesu.

SMG server slouží jako převaděč protokolu mezi softwarem CAYMAN a CAO a pracuje v kombinaci se softwarem CAYMAN.

smg2


http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-software-schleuniger-machine-gateway-smg--17665
Elektro, duben 2021 - www.odbornecasopisy.cz

z

Nový terminál pro konektory Pitch ESCUBEDO

12.04.2021

Společnost ESCUBEDO uvádí ve své nabídce na trh nový miniaturní terminál pro konektory Pitch 2,5 mm pro kolík 1,3 x 0,4 mm, který je kompatibilní s miniaturními konektory Pitch 2,5 mm.

Toto spojení vodič-vodič se převážně používá v automobilovém průmyslu při zapojení elektricky ovládaných zpětných zrcátek u automobilů a některých motocyklů. Další jeho použití je také například v elektrickém zapojení v prodejních automatech nebo i v jiných strojích či přístrojích, kde jsou požadavky na miniaturní konektory s velmi dobrými vodícími schopnostmi.

Escubedo

Další podrobnosti o novém miniaturním terminálu pro konektory Pitch 2,5 naleznete na odkazu: https://en.escubedo.com/products/by-families/receptacles-for-connector/up-sp/

Pro více informací ohledně dostupnosti, cen a objednávek nás neváhejte kontaktovat.


Systém lisovacích nástrojů VOGT AG

15.02.2021

Firma VOGT AG Verbindungstechnik byla založena v roce 1962 ve švýcarském Lostorfu. Společnost VOGT je mezinárodně uznávaný, spolehlivý a odborně respektovaný dodavatel nejenom oborů elektro a elektroniky, ale i třeba právě lisovacích strojů a nástrojů.

Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc

Mezi lisovací přístroje v nabídce firmy VOGT AG jednoznačně patří, pro sériovou práci nejčastěji používaný, stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc. Při maximální bezpečnosti poskytuje optimální služby při krimpovací síle max. 70 kN. Doba cyklu je přibližně 1,5 vteřiny a provozní tlak max. 6 bar. Rozměry stroje jsou 390 × 175 × 440 mm, hmotnost 22 kg.

Dále do sortimentu lisovacích nástrojů patří ruční krimpovací kleště 4084z a doplňkově také elektrický stolní krimpovací strojek 4084ecg. Ruční krimpovací kleště 4084z

Klíčovou vlastností systému lisovacích nástrojů firmy VOGT AG je to, že výměnné lisovací matrice (čelisti) umožňují použití ve více přístrojích. Například že stejné lisovací matrice pro stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc lze použít i pro ruční krimpovací kleště 4084z. Tato vlastnost je velmi využitelná zejména pro servisní práce a při krimpování malých množství kontaktů.

Jak ve strojích, tak v ručních kleštích se lisovací matrice svírají vzájemným posuvným pohybem, tj. lisovací matrice neopisují při práci

V nabídce je vedle třinácti nejobvyklejších typů lisovacích matric (viz tabulka níže) ještě řada dalších lisovacích matric na poptávku.

Výrobní sortiment firmy VOGT AG je rozsáhlý, a proto doporučujeme vaše požadavky s námi konzultovat. Můžete ale i sami hledat v internetovém obchodě firmy VOGT AG na adrese: www.vogtshop.ch nebo www.vogt.ch

Systém lisovacích nástrojů


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2021/02/Elektro_02_2021/index.html#p=43
Elektro, únor 2021 - www.odbornecasopisy.cz


Nové kruhové průchodky – KES-E-R CONTA-CLIP

14.01.2021
kruhové kabelové průchodky – KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svoji řadu bezšroubových kabelových průchodek KES-E o metrické průchodky průměru 50 mm řady KES-E-R. Konstrukce těchto průchodek umožňuje rychlé a bezpečné zavedení kabelů do rozvaděčů nebo skříní strojů. Bez použití nástrojů se systém jednoduše vtlačí do připravených průchozích otvorů, přitom se za okraj otvoru vyklene vnitřní elastická těsnící hrana profilového těsnění a zajišťuje bezpečné a proti vibracím odolné uchycení ve skříni. Pro vložení kabelů je povrchová membrána ve vyznačeném středovém bodě propíchnuta a kabely nebo hadice jsou jednoduše protlačeny. Nové kabelové průchodky KES-E-R jsou k dispozici v sedmi verzích A nebo B pro kabely a pneumatické hadice s průměrem od 1 mm do 22,5 mm. Varianty A jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm, varianty B pro tloušťky stěn od 2,5 mm do 4 mm. V závislosti na verzi umožňují zavedení až 35  nesestavených kabelů nebo hadic a dosahují tak extrémně vysoké hustoty osazení.

kruhové kabelové průchodky – KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Díky provedení v krytí IP54 tento systém průchodek spolehlivě chrání proniknutí vlhkosti či prachu do skříně. Průchodky jsou vyrobeny z materiálu bez obsahu halogenů a silikonu. Jsou určeny pro použití v teplotním rozsahu od -40 ° C do +90 ° C.


Nové svorky PIKD CONTA-CLIP

14.01.2021

Firma CONTA-CLIP systematicky rozšiřuje a optimalizuje svoji řadu třístupňových, iniciátorových, vícevodičových svorkovnic z výrobní řady PIKD se jmenovitým průřezem 2,5 mm². Je tak možné lépe pokrýt různá řešení vznikající při distribuci elektrické energie.

speciální provedení svorek řady – PIKD

Třístupňové svorky PIKD 2.5 / PE / L / L, PIKD 2.5 / PE / L / N, PIKD 2.5 / SV BU a PIKD 2.5 / SV / PE GNYE s připojením Push-in.


Svorky řady PIKD jsou časově úsporné řešení montáže instalačních svorek díky své konstrukci a připojením vodiče systémem Push-in. Tyto svorky jsou k dispozici ve čtyřech variantách - svorky PIKD 2,5/PE/L/L a PIKD 2,5/PE/L/N kombinují dvě funkce v jedné svorce: na spodní úrovni slouží jako svorka ochranného vodiče, na horních dvou jako průchozí svorka pro připojení dvou vodičů s napětím, popřípadě jednoho živého a jednoho nulového vodiče. Svorka PIKD 2.5/SV s vertikálně přemostěnými přípojnicemi je určena pro distribuci potenciálu na pět přípojek a poslední, zemnící svorka PIKD 2.5/SV/PE v zeleno-žlutém pouzdru, slouží k připojení až šesti přípojek.


PF 2021

08.12.2020

PF2021

Děkujeme Vám za dosavadní spolupráci, přejeme příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 zdraví, štěstí a úspěchy.

Wir bedanken uns für die bisherige Zusammen arbeit und wünschen Ihnen ein frohes Weihnachtsfest, sowie für das neue Jahr 2021 Gesundheit, Glück und Erfolg.Naše kancelář je od 21. 12. 2020 do 3. 1. 2021 zavřená. K dispozici Vám opět budeme od 4. 1. 2021.

Wir sind vom 21. 12. 2020 geschlossen und ab 4. 1. 2021 wieder erreichbar.

We are closed from 21. 12. 2020 and reopen 4. 1. 2021.


Novinky firmy ELESTA GmbH

07.12.2020

Elesta
Společnost ELESTA GmbH, švýcarský výrobce prvotřídních relé s nuceně vedenými kontakty, uvádí na trh dva nové výrobky, které by měly zajímat hlavně výrobce skříňových rozváděčů, protože oba umožňují montáž relé s nuceně vedenými kontakty na DIN lištu 35 mm.

Prvním výrobkem jsou nové patice na DIN lištu 35 mm pro relé řady SIS2 a SIS3. Touto novou paticí SRD-SIS3 pro kompaktní 2pólová a 3pólová relé řady SIS umožňuje společnost ELESTA GmbH jednoduchou zástavbu relé s nuceně vedenými kontakty řady SIS2 a SIS3 do aplikací rozváděče pro funkční bezpečnost. Výhodou je, že do bezpečnostního obvodu lze nyní integrovat až tři kontakty s nuceným vedením.

Patice SRD-SIS3 s osazeným relé

Patice relé SRD-SIS3 se používá s variantou relé L38 řady SIS2 a SIS3, které mají delší připojovací kolíky (3,8 mm) a zajišťují tak spolehlivý kontakt relé v patici.

Druhou novinkou jsou reléové moduly SMF3 a SMF 4.

Představují jednoduché řešení, které eliminuje slabé stránky relé s paticemi ve funkčních bezpečnostních aplikacích. Modul tvoří robustní kryt, který lze pohodlně nasadit na DIN lištu (35 mm) v rozváděči.

Nové reléové moduly SMF3 a SMF4

S variacemi kontaktů 2 NO + 1 NC (3 mA až 10 A) a 2 NO + 2 NC nebo 3 NO + 1 NC (3 mA až 8 A), se zoubkovanými korunkovými kontakty, je modul ideálně vhodný pro spínání proudů od 3 mA do 10 A, jak pro monitorovací kontrolní obvody, tak pro zátěžové obvody. Standardně jsou k dispozici napětí ovládací cívky 12 VDC a 24 VDC, ale pružně ELESTA GmbH zajistí výrobu ovládací cívky s jiným napětím.

Kromě úspory místa v důsledku malé celkové šířky 17,5 mm je třeba zdůraznit lepší ochranu relé ve srovnání s relé umístěným v patici. Je zabezpečeno proti manipulaci, je mnohem odolnější proti nárazům, vibracím a vlivům prostředí, jako jsou např. změny teploty. Snadno se instalují díky zásuvným připojovacím svorkám, volitelně se šroubovací nebo pružinovou technologií.

Elesta

Oblasti použití: Kontrola přístupu, výtahy, eskalátory, doprava, roboty, obráběcí stroje, železniční aplikace a mnohé další.

Pro veškeré dotazy ohledně datových listů, technických a cenových informací a dostupnosti zboží – je vám k dispozici zastoupení firmy ELESTA GmbH pro ČR – firma SENO, spol. s r. o.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/12/Elektro_12_2020/index.html#p=27
Elektro, prosinec 2020 - www.odbornecasopisy.cz


Novinky v sortimentu CONTA-CLIP

19.11.2020

Řešíte otázku průchodu kabelů, vzduchového vedení, chrániček a podobně ? A co třeba vyzkoušet mimořádně flexibilní řešení – systém KDS a KES od německé firmy CONTA-CLIP určený pro velmi snadné utěsnění procházejících kabelů bez použití nástrojů, který umožňuje obzvláště jednoduchou a časově úspornou montáž průchodek kabelů.

Systém kabelových průchodek KDS a KES umožňuje kdykoli individuálně přizpůsobit kabeláž, průchod chrániček skříní a řídicích skříní s bezpečným odlehčením tahu a třídou ochrany IP66. Rovnoměrně dimenzované výstupy krytu pro různé počty a průměry průchodek nebo vstupů snižují pracnost při osazování na minimum. Kromě toho KDS a KES umožňují zcela utěsněnou předmontáž krytů strojů nebo rozvaděčů bez podrobných znalostí budoucích požadavků na zapojení.

Zatímco jednodílný kabelový systém KES umožňuje vložit až 32 nesestavených kabelů, vedení či hadic do nejmenších prostorů, KDS umožňuje výměnu jednotlivých těsnících prvků bez demontáže rámu, čímž je zajištěno, že lze průchodky kdykoli podle potřeby vyměnit. Systém KDSClick je založen pouze na třech základních součástech: rámu, vložkách a těsnících prvcích. Těsnící prvky jsou k dispozici ve více než 100 variantách pro průměry vodičů a hadic od 2 mm do 35 mm, v jednocestném, dvoucestném a čtyřcestném provedení, stejně jako v provedení s plochým kabelem a záslepkami. Rámy s napěněným těsněním, které pojme 4, 6, 8 nebo 10 těsnících prvků, zaručují třídu ochrany IP66, a to i na lakovaných nebo drsných površích. Požadované dimenzování otvorů rámu je provedeno klikacími vložkami ve formě jednoduchých příček, T-kusů nebo ve tvaru kříže a dvojitého kříže.

Pro metrické výřezy o rozměrech od M20 do M63 nabízí CONTA-CLIP kruhové průchodky řady KDS-R, které lze namontovat také bez použití nástrojů. KDS-R se skládá z jednodílného rámu s integrovaným těsněním, závitového a zajišťovacího adaptéru, dělené pojistné matice a těsnících prvků, které lze v případě potřeby umístit s vložkami rámu. Přírubové desky řady KDS-FP, které prostřednictvím svých dvou nebo tří instalačních segmentů KDSClick poskytují celkem 20 nebo 30 konfigurovatelných otvorů v rámu, se používají zejména pro rozsáhlou správu kabelů v rozvaděčích.

Pro realizaci průmyslových plochých kabelů zahrnuje řada KDS také rámy KDS-FB, které jsou k dispozici ve čtyřech šířkách rámů a s různým členěním pro kombinované osazení plochých a kulatých kabelů.

Trojstupňové svorky PIKD s připojením push-in.

Další novinkou v sortimentu svorkovnic firmy CONTA-CLIP jsou trojstupňové iniciátorové a vícevodičové svorky výrobní řady PIKD, s připojením vodiče o průřezu 2,5 mm², systémem push-in pro plochu průřezu 2,5 mm². Technologie připojení push-in umožňuje obzvláště jednoduché a časově úsporné zasunutí drátu bez použití nástrojů. PIKD jsou navrženy pro jmenovité napětí 500 V a jmenovitý proud 20 A a vydrží jmenovité impulzní napětí 6 kV. Kompaktní svorky s kategorií přepětí III a stupněm znečištění 3 jsou široké 5,1 mm, v závislosti na provedení dlouhé 86 nebo 102 mm a 56,2 mm vysoké. Díky své štíhlé, vysoké geometrii pouzdra a vstupu drátu shora umožňují svorky prostorově optimalizovanou montáž do ovládací skříně. Svorkovnice PIKD jsou k dispozici v různých verzích, které pokrývají různé varianty potřeb distribuce signálu a energie. Kromě svorek ochranných vodičů a modelů se svisle přemostěnými úrovněmi pro distribuci potenciálu existují varianty, které kombinují úrovně ochranného vodiče a průchodu v jednom krytu. Speciální verze se sníženým připojovacím bodem a zkrácenou délkou pouzdra navíc nabízejí možnost zachování jednotné výšky připojení u seřazených standardních verzí v těsných instalačních situacích.

V březnu letošního roku také CONTA-CLIP zpřístupnil na datovém portálu ePLAN 593 svých produktů jako 3D modely. Tím je v plánovacím softwaru k dispozici první část standardní řady svorkovnic a příslušenství. Řadí se k nim svorkovnice řady PRK s připojením push-in, řada svorek SRK se systémem šroubového připojení a silnoproudé šroubové svorky řady HSK a HSKG, jakož i vhodné příslušenství jako jsou koncové držáky, křížové konektory nebo kryty. Další produkty budou postupně doplňovány.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/11/Elektro_11_2020/index.html#p=13
Elektro, listopad 2020 - www.odbornecasopisy.cz


Novinky SCHLEUNIGER GROUP

11.10.2020

Se svou společností DiIT je Schleuniger také předním hráčem v oblasti digitalizace a průmyslového internetu věcí. A jak píšeme dále, neopomíjí ani oblast automatizace procesů a testování.

Skupina Schleuniger (založeno 1975) má vývojová a výrobní místa ve Švýcarsku, Ně- mecku a Číně. Díky svým četným prodejním a servisním společnostem v regionech EMEA, NAFTA a APAC a více než 40 distributorům po celém světě je společnost Schleuniger vždy blízko svým zákazníkům. S více než 1000 zaměstnanci je součástí švýcarské skupiny Metall Zug.

Společnost Schleuniger Group nabízí svým zákazníkům stroje a zařízení pro opracování vodičů v osmi základních produktových kategoriích, tj. střih, odizolování, krimpování, střih s odizolováním, střih s odizolováním a krimpováním, sledování kvality, periferní stroje a linky pro výrobu kabelových svazků.

Důležitým prvkem ve výrobě kabelových svazků se stále více stává řešení automatizace procesů a testování. Za tím účelem skupina Schleuniger rozšiřuje svoji pozici na trhu „Best in Test“.


Elektro Průmysl


TechSpeed Nový partner

07.09.2020

Představujeme vám nového partnera pro dodávky vysoce produktivních páskovacích a omotávacích strojů TechSpeed. Vyráběná zařízení jsou navržena pomocí nejmodernější technologie s filozofií designu zaměřenou na člověka, která klade velký důraz na modularitu, snadné použití, bezpečnost obsluhy a jednoduchost nastavení.

Produktová řada TechSpeed v současné době zahrnuje základní omotávací stroj TM 100 s digitálním ovládáním, poloautomatický TM 200 s jeho lineárním podávacím systémem a automatickým a plně programovatelným TM 300, stejně jako vysoce univerzální stroje BM 19 a BM 50 pro svazování, izolaci a značení kabelů.

Další informace o těchto produktech naleznete na webových stránkách TechSpeed na adrese www.techspeed.eu nebo u zástupců naší společnosti SENO spol. s r.o.

https://www.schleuniger.com/en/news/schleuniger-group-partners-with-techspeed-on-taping-and-bundling-machines/

TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed
TechSpeed

Rozloučení s miniaturními snímači otáček

23.02.2020

Tisková zpráva SPS Smart Production Solutions 2019 ELESTA GmbH

Rozloučení s miniaturními snímači otáček!

ELESTA GmbH zastavila k 31. 12. 2019 výrobu encoderů.

V budoucnu chce ELESTA GmbH věnovat zásadní pozornost a dále posilovat pouze oblasti relé s nuceně vedenými kontakty a oblasti senzorů pro funkční bezpečnost.

V důsledku tohoto strategického rozhodnutí opouštíme oblast výroby miniaturních optických snímačů otáček. Výroba byla zastavena k datu 31. 12. 2019. Nové objednávky se nepřijímají.

Know-how získané v posledních letech v oblasti technologií MEM (micro elektro mechanical systems) a flip-chip posiluje základní kompetence společnosti ELESTA a bude využito v současném a budoucím vývoji produktů.


Jürgen Steinhäuser
vedoucí prodeje a marketingu

ELESTA GmbH
Heuteilstrasse 18
CH 7310 Bad Ragaz
Tel.: +49 81 30354-00
Email: admin@elesta-gmbh.com


Seno na veletrhu AMPER 2020

27.01.2020

Amper 2020

Vážení obchodní přátelé!

dovolujeme si vás pozvat k návštěvě našeho stánku na mezinárodním veletrhu Amper 2020 - výstaviště Brno.

Náš stánek naleznete v pavilonu F - číslo stánku 3.11.


Zde je pro vás připravena volná vstupenka, která vám bude po vyplnění údajů a vložení kódu zaslána na e-mail uvedený při registraci.

VSTUPENKA AMPER 2020


Unikátní kód společnosti Seno spol. s r.o. je: 19900-700

Těšíme se na vaši návštěvu.V případě, že Vám Elektronická vstupenka nedorazila do 10 minut do vaší emailové schránky, zkuste se, prosím, podívat do SPAMu, protože vstupenky rozposílá automaticky robot a vaše antispamové nastavení počítače může tuto vstupenku uložit právě tam nebo do složky "Hromadné".

Nový stroj Schleuniger CrimpCenter 64 SP

26.01.2020

Vyrábějte rychleji, přesněji a efektivněji


Schleuniger - CrimpCenter 64 SP

Inovativní prvky nového Schleuniger CrimpCenter 64 SP zajišťují vysoce efektivní procesy nastavování strojů a poskytují významné zvýšení produktivity o 8 až 14 % ve srovnání s jeho předchůdci. Například s nově vyvinutým systémem rychlé výměny Dual ToolingShuttle můžete připravit novou zakázku, zatímco výroba stále běží, změnit aplikátory a koncovky za pouhých 30 s a ušetřit více než jednu minutu na operaci ve srovnání s konvenčními způsoby seřizování.

Nový výkonový balíček CrimpCenter 64 dále nabízí rozsáhlý seznam inovací: Výchozí hodnoty specifické pro aplikaci pro parametry procesu, automatické řízení pneumatického tlaku dopravních pásů a uchopovacích systémů, sofistikovaná rovnací jednotka a nově vyvinutá konstrukce koleček pro velmi tenké a náročné kabely. Přidejte k tomu nově vyvinutý systém pro odkládání hotových výrobků, který zajišťuje dokonalou synchronizaci celé výrobní dávky. S integrovaným sledováním krimpovací síly pro více skupin koncovek a funkcí split cyklu je možné standardně zpracovávat koncovky v pasech s uzavřeným otvorem pro krimp.


Pro podrobnější informace nás kontaktujte nebo navštivte náš stánek číslo 3.11 v pavilonu F na výstavě Amper 2020.


5. generace střihacích jednotek zaváděcí akce -20%

25.01.2020
Akce

Výrobce Schleuniger přichází se speciální cenovou akcí nejnovějších generací střihacích jednotek pro stroje MS9480 s funkcí SmartDetect ™

Využití zaváděcí ceny je možné jak u přestavby stávajících strojů, tak i při objednání stroje nového.

Platnost akce je do 31.3.2020

Pro podrobnější informace nás kontaktujte.Next-Generation Cutting Unit from Schleuniger on Vimeo.


Bateriové kontakty firmy VOGT AG

24.01.2020

Vogt


Není nad dobré kontakty

V průmyslu, telekomunikacích, lékařské technologii nebo v automobilovém sektoru - použití bateriových kontaktů má širokou škálu. Vždy jsou požadovány všude tam, kde je vyžadována vysoká spolehlivost v nejrůznějších podmínkách a požadavcích na kvalitu. Přenášejí vysoké proudy s co nejmenším možným přechodovým odporem. To jim umožňuje prosadit se proti konkurenčním řešením, jako jsou ploché kontakty a konektory.

Jak spolehlivé jsou kontakty vašich držáků baterií? Kvalita a trvanlivost jsou prvořadé při výrobě bateriových kontaktů a mají přímý dopad na výkon baterie a bezpečný a spolehlivý provoz příslušného spotřebiče. Vzhledem k trvajícímu trendu směrem k miniaturizaci a tím stále menšímu prostoru pro baterii je požadována flexibilní konstrukce bateriových kontaktů. Při výrobě bateriových kontaktů je na vývoj různých aplikací kladena řada požadavků, jako jsou přídržné vlastnosti, pružinové vlastnosti, provedení, tvar a povrchová úprava.

Vyrábíme kontakty! Vogt AG dodává vysoce kvalitní kontaktní díly již více než 50 let. Bez ohledu na to, zda vy jako zákazník poskytujete výkresy, nebo jsou tyto vytvořeny v konstrukčním oddělení společnosti Vogt AG, spolupracujeme s naším zákazníkem od nápadu až po hotový bateriový kontakt. Díky naší vlastní nástrojářské dílně vyrobíme potřebné lisovací a ohýbací nástroje rychle a v nejlepší kvalitě.

Vogt AG je vaším kontaktem pro nejlepší bateriové kontakty!


Vaše 4 výhody u nás jsou:

 • vlastní nástrojárna s vysokou standardizací
 • vysoká spolehlivost
 • všechny výrobní kroky pod jednou střechou
 • konstrukční podpora

Více zde ke stažení:
https://www.vogt.ch/assets/files/Downloads/batteriekontakte_2019_de_DU_web.pdf

Nové membránové průchodky KES-E

23.01.2020

ContaClip
Nová řada membránových průchodek KES-E


Nová řada membránových průchodek KES-E


Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svůj sortiment bez nástrojových průchodek systémů KDS a KES o membránové průchodky KES-E.
Tyto membránové průchodky pro vodiče umožňují rychlé a bezpečné vložení nezkompletovaných kabelů nebo hadic do rozvaděčů, skříní a strojů bez složitých kabelových vývodek.

Díky všestrannému těsnění profilu jsou nové kabelové průchodky KES-E instalovány bez použití nástrojů. Vnitřní elastická těsnicí chlopeň profilového těsnění se vyboulí za vnitřek pouzdra a zajišťuje bezpečné a vibracím odolné těsnění procházejícího vodiče. Tyto membránové průchodky jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm.

Nyní je k dispozici devět variant KES-E pro kabely a pneumatické hadice s průměry od 1 mm do 16 mm. V závislosti na konstrukci umožňují zavádění až 48 vodičů nebo hadic na průchodku a tím dosahují mimořádně vysoké hustoty těsnění. Díky konstrukci jsou tyto průchodky certifikovány pro IP64 a spolehlivě chrání kabelový systém či hadice před prachem a stříkající vodou.
Hladké povrchy, zaoblené rohy a certifikovaná odolnost materiálu (ECOLAB) vůči průmyslovým čisticím prostředkům zároveň zajišťují nezbytné hygienické vlastnosti pro použití v potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu a při teplotách v rozmezí od -40 ° C do +90 ° C.


Klíčové vlastnosti:

 • S řadou KES-E lze organizovat na malém prostoru velké množství kabelů s průměry od 1 do 16,1 mm.
 • Modul jednoduše, bez nářadí, vložíte do připraveného otvoru (tloušťka stěny 1,5-2,5 mm)
 • Zavedení kabelu je jednoduché, stačí propíchnout požadovaný otvor
 • Materiál TPE zajišťuje stupeň krytí IP64
 • Rozměry a typy, viz dokument pdf

Transformátorové svorky řady TKS do 16 mm²

23.01.2020

ContaClip
TKS pro průřezy vodičů do 16mm

Nové transformátorové svorky řady TKS pro průřezy vodičů do 16 mm²


Firma CONTA-CLIP doplňuje řadu transformátorových svorek řady TKS o variantu pro průřezy vodičů do 16 mm² . Díky jejich široko otevřenému pouzdru s uzamykatelným čelem umožňují pohodlné a časově úsporné pájení konců vinutí drátu. Stejně jako všechny verze TKS jsou nové dvoupólové svorky TKS 16 také vhodné pro přímou fixaci na cívkách s integrovanými montážními sponami a pro přichycení na hliníkové montážní lišty 10 x 2 mm.
Osvědčený systém šroubového připojení vodiče zajišťuje pevné, odolné a také vibracím vzdorné připojení vodiče. Zcela uzavřená konstrukce těla svorky zajišťuje, že se jich lze bezpečně dotknout podle nařízení DGUV 3. Pro značení těchto svorek je k dispozici systém rychlého označování výrobní řady PMC SB 7.5 nebo PC-SB 7.5.
Svorky jsou dostupné buď v oranžové, anebo v šedé barvě.


Klíčové vlastnosti:

 • Jmenovité napětí: 1 000 V.
 • Jmenovitý proud: 76 A
 • Jmenovitý průřez: 16 mm²
 • Jmenovité impulsní napětí: 8 kV
 • Přepěťová kategorie: III
 • Odolnost stupni znečištění: 3
 • Materiál těla svorky: PA 6.6
 • Třída hořlavosti dle UL 94: V-0
 • Rozsah pracovních teplot: -40°C až +120°C
Datasheet pdf

Productronica 2019 pozvánka na výstavu

31.10.2019
Productronica 2019

Každý lichý rok se na výstavišti Riem v Mnichově koná jeden z nejvýznamnějších světových veletrhů pro vývoj a výrobu elektroniky.

Budoucí technologie, průmyslové trendy, růstové trhy. Investoři s rozhodovací pravomocí, odborníci v oboru.

Z celého světa - ve správný čas a na správném místě - pouze na předním světovém veletrhu Productronica 2019.

Nemůže zde chybět ani přední světový lídr v oboru strojů pro zpracování kabelů, švýcarská firma Schleuniger, již máme tu čest zastupovat na území České republiky. Srdečně zveme naše současné i budoucí zákazníky k návštěvě expozice Schleuniger, hala A5, stánek 371. v termínu od 12. do 15. 11.

Schleuniger má za cíl poskytovat co nejkompletnější a nejúčinnější řešení a vytváří ve svém oboru celosvětové standardy. Přijďte a přesvědčte se sami na místě.

Po celou dobu veletrhu budou na stánku přítomni i obchodní zástupci SENO spol. s r.o. a rádi se Vám budou věnovat.


Více informací najdete na https://www.schleuniger.com/global/de/productronica-2019