Archiv novinek

Malé ohlédnutí za loňským veletrhem AMPER 2022

17.03.2023

I letos se opět těšíme va Vaši návštěvu na našem stánku v hale F - číslo stánku F 3.13Pozvánka na veletrh Amper 2023

20.02.2023
amper23

Vážení obchodní přátelé,

rádi bychom byli i nadále Vaším strategickým systémovým partnerem a dodavatelem. Proto si Vás opět dovolujeme pozvat k návštěvě našeho stánku na letošní výstavě Amper 2023.

Najdete nás tradičně v hale F, číslo stánku 3.13.


Připravili jsme pro Vás volnou vstupenku na tento veletrh. Přihlaste se k tomuto odkazu a po vyplnění údajů a vložení níže uvedeného unikátního kontrolního kódu Vám bude vstupenka zaslána do e-mailu.

Kontrolní kód pro získání Vaší volné vstupenky je: 20608-462

(V případě, že by Vám vstupenka nebyla doručena, zkontrolujte správnost uvedené e-mailové adresy a složku HROMADNÉ POŠTY
či SPAM ve Vašem e-mailu.)

Srdečně Vás zveme a těšíme se na osobní setkání s Vámi.

Ing. Pavel David
jednatel


amper23
amper23

Novinky Schleuniger Dvojnásobný úspěch na German Design Award

31.01.2023
Novinky Schleuniger

Společnost Schleuniger Group získala s řadou transferových linek S50 ocenění German Design Award 2022 v kategorii "Vynikající design výrobků - průmysl". A další úspěch v této oblasti získala společnost Schleuniger Group díky zvláštnímu uznání pro odizolovací stroj řady B300.

Na ročníku German Design Award 2022 mohla skupina Schleuniger Group slyšet své jméno hned dvakrát: Nejenže naše plně integrovaná a rekonfigurovatelná zpracovatelská platforma Transfer Line Family S50 - získala vítězný titul v kategorii "Vynikající design výrobků - průmysl", ale Zvláštním uznáním byl také oceněn náš malý, ale výkonný odizolovací stroj Strip Series B300. A přesvědčil špičkovou mezinárodní porotu svým intuitivním uživatelským rozhraním, které přenáší snadnost používání chytrého telefonu do průmyslového kontextu, a designem výrobku, který ještě více zdůrazňuje značku Schleuniger a činí ji pro zákazníka ještě více přitažlivou.  

Designový jazyk našich strojů S50 a B300 je součástí zcela nového vizuálního jazyka značky, který vyvinula sama společnost Schleuniger. Základní prvky značky Schleuniger byly přeneseny na stroje tak, aby nebylo pochyb o tom, že nesou nezaměnitelný podpis Schleuniger. Nejdůležitějším aspektem bylo, aby značka Schleuniger - a vše, co představuje - byla na první pohled rozpoznatelná jako výrobky Schleuniger už jen díky vizuálnímu vzhledu strojů i bez loga nebo nápisu.

Prémiová cena za designové trendy

Německá cena za design (German Design Award) je prémiovou cenou Německé rady pro design, která od roku 1953 působí jako přední světové centrum pro komunikaci a předávání znalostí v oblasti designu, značek a inovací. Díky svému celosvětovému spektru a mezinárodnímu významu je German Design Award od roku 2012 jedním z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu ve všech odvětvích. A stanovuje nejvyšší standardy pro určení vítězů: v jedinečném nominačním procesu jsou k účasti vyzvány společnosti, jejichž produkty a služby v oblasti komunikačního designu jsou prokazatelně přesvědčivé z hlediska kvality designu. Oceněny jsou pouze projekty, které jsou průlomové v německém a mezinárodním designu.


https://www.german-design-award.com/
 • Zde zjistíte více o našem vítězi, transferové lince S50
 • Více informací k odizolovacímu stroji B300 naleznete zde

Vítěz ceny za technologii Swiss Technology Award 2022

31.01.2023

Img
Společnost Schleuniger získala 23. listopadu 2022 na Švýcarském inovačním fóru v Basileji cenu Swiss Technology Award 2022 v kategorii "Inovace v průmyslu".

Swiss Technology Award je nejvýznamnějším oceněním za inovace a transfer technologií ve Švýcarsku. Cena je každoročně udělována za nejvýznamnější technologické inovace a vývoj v kategoriích "Vynálezci", "Start-upy (Rising Start)" a "Inovace v průmyslu". Letos byla udělena již po čtyřiatřicáté.

Z celkem 53 přihlášek bylo vybráno 9 finalistů a vítězové byli vyhlášeni 23. listopadu 2022 na Švýcarském inovačním fóru v Basileji. V kategorii "Vynálezci" zvítězila společnost Limula z Lausanne a v kategorii "Start-upy" spin-off ETH Zurich Sevensense Robotics.

Swiss Technology Award

V kategorii "Inovace v průmyslu" mezi sebou soutěžily společnosti DuPont, Jansen a Schleuniger Group. Jsme hrdí na to, že prestižní švýcarskou cenu za inovaci získala společnost Schleuniger. Cenu za celý tým převzal Michael Jost, vedoucí technologického oddělení skupiny.


Další infromace: www.swiss-technology-award.ch

WirePro Expo: Debut extratřídy výrobců strojů pro kabelovou konfekci

31.01.2023
WirePro Expo

Průmyslový veletrh WirePro Expo, kterému dominovaly technické inovace, přilákal ve dnech 25. až 27. října 2022 do Dierikonu nejen více než 2 400 odborníků na zpracování kabelů ze 44 zemí, ale byl také premiérou prvního společného vystoupení společností Komax, Schleuniger a jejich partnerů.

A že bylo co obdivovat: Více než stovka nejlepších světových řešení pro zpracování voidčů, renomovaní přednášející, lukrativní odborné prezentace, prohlídky vertikálního závodu společnosti Komax a návštěvy kompetenčního centra procesní automatizace společnosti Schleuniger učinily z prvního ročníku veletrhu WirePro Expo prvotřídní událost.

Zatímco u rodiny Schleuniger si návštěvníci a zákazníci mohli prohlédnout kompletní výrobní linky, poloautomatická výrobní a testovací řešení, plně automatické modulární procesní platformy a nové stolní stroje, u hostitelské společnosti si je získala mimo jiné Smart Factory by Komax.

Všichni si přišli užít produktů a řešení, které mají pozitivní vliv na produktivitu, flexibilitu a náklady na kvalitu zpracování vodičů.

Po této první úspěšné akci se již těšíme na společný veletrh productronica 2023 v Mnichově a můžeme slíbit, že vás na místě přivítáme s mnoha produktovými novinkami.


Dojmy z veletrhu WirePro Expo naleznete zde:
www.schleuniger.com/en/schleuniger-at-wirepro-expo


CONTA-CLIP Transformátorové svorky PTKS

29.11.2022

Pro rychlé zapojování transformátorů bez použití nářadí připravila firma CONTA-CLIP novou řadu transformátorových svorek typu PTKS 4 s PUSH-IN systémem připojením vodiče. Tyto svorky jsou dimenzované pro průřezy kabelů 4mm2 a jsou vhodné jak pro přímou montáž na tělo cívky transformátoru, tak i pro montáž na hliníkové montážní lišty rozměru 10x2mm. Systém PUSH-IN pro připojení vodičů velmi usnadňuje montáž a díky vysoké kontaktní síle pružiny je vždy zaručena bezpečná fixace a kontakt kabelů, a to i při silných vibracích a mechanických rázech.

Díky dvoudílné konstrukci základní svorky s volně přístupnými pájecími háčky a krytem, lze svorky PTKS 4 také snadno upevnit na cívkový drát pomocí automatických pájecích procesů. Kryty svorek jsou k dispozici i v různých barvách což umožňuje i vizuální odlišení například pro označení různých napětí. Pro rozvod potenciálu jsou ke svorkám k dispozici i zásuvné izolované křížové propojky řady PQI 4/x/PTKS ve 2-, 3-a 5pólovém provedení. V přípravě výroby je i varianta těchto svorek s implementovaným držákem pojistek rozměrů 5x20 mm nebo 6,3x32 mm. Tyto pojistkové svorky budou mít označení výrobní řady PTKS 4/SI 5x20 a PTKS 4/SI 6,3x32. Ke značení svorek se používá standardní systém značení řady SB 7.5., který je dostupný rovněž ve standardní nabídce firmy CONTA-CLIP.


Podrobné informace k jednotlivým svorkám naleznete v on-line katalogu firmy CONTA-CLIP na odkazu: https://conta-clip.shop/en/navigation/c9953d85c7104bf2bf0d24235cfb5f5c


PTKS
PTKS

Schleuniger nový odizolovací stroj B300

29.11.2022

Schleuniger představuje – nový jednoduchý a výkonný odizolovací stroj B300, stroj s vynikajícím poměrem ceny a výkonu v segmentu jednoduchých odizolovacích strojů.


B300

B300 je optimální volba pro všechny, kteří potřebují mimořádně výkonný a uživatelsky přívětivý odizolovací stroj. B300 představuje univerzální programovatelný odizolovací stroj pro kabely od 0,03 do 8 mm2 (32–8 AWG) a do průměru 7 mm, pro který jsou charakteristické tyto vlastnosti:

 • vysoká mechanická přesnost
 • krátké pracovní cykly, které zajišťují vysokou produktivitu při odizolování
 • ergonomické ovládání a programování prostřednictvím 5" barevného dotykového displeje s vysokým rozlišením
 • rychlé a intuitivní ovládání
 • LED osvětlení pracovní plochy
 • vysoce citlivý spouštěcí mechanismus – ideální pro tenké a flexibilní vodiče
 • přednastavené parametry pro standardní průřezy vodičů (licny i plné vodiče) v mm2 a AWG
 • vysoká preciznost odizolování díky stálému monitorování pohybu všech os
 • možnost funkčního rozšíření o softwarový balíček: ukládání do paměti, sekvenční zpracování a další

B300

Podrobnosti zde: https://www.schleuniger.com/en/products/strip/wire-stripping/strip-series-b300/


Veletrh WirePro Expo Dierikon, Švýcarsko

28.09.2022
WirePro

Vážené dámy a pánové,

ve dnech 25. až 27. října 2022 se bude konat WirePro Expo. Své produkty z oblasti zpracování vodičů, testování a automatizace procesů představí společnosti Schleuniger Group, Komax, MECALBI, Zoller + Fröhlich, Schunk a Telsonic..

Kdy: 25. až 27. října 2022 denně od 9.00 do 17.00 hodin

Kde: Sídlo společnosti Komax, Industristrasse 9/11, 6036 Dierikon, Švýcarsko

Zažijte s námi bohatý program:

 • inovativní řešení pro montáž kabelové konfekce a zajímavé technologické novinky
 • premiéra nového stroje Cut&Strip od společnosti Schleuniger
 • informativní odborné prezentace na téma vysokonapěťové aplikace, automatizace procesů, digitalizace a komplexní řízení výroby
 • prohlídky výrobních závodů Schleuniger v Chamu a Komax v Dierikonu
 • a samozřejmě kulinářské speciality

Zajistěte si již nyní Vaši vstupenku zdarma!

Stačí kliknout na níže uvedený odkaz. Zaregistrujte se na veletrh WirePro Expo. Poté obdržíte e-mail s odkazem na rezervaci vstupenky a hotelového pokoje (náklady na ubytování si hradíte sami).

Prosím, registrujte se zde pro získání vstupenky

Více informací o programu a vystavovatelích naleznete zde: Webová stránka WirePro Expo

Těšíme se na setkání s vámi a na úspěšný veletrh WirePro Expo!


Společnosti Komax a Schleuniger se spojily

01.09.2022

Vážení obchodní přátelé, od dnešního dne je skupina Schleuniger oficiálně součástí skupiny Komax, přičemž naším hlavním akcionářem je společnost Metall Zug s 25% podílem ve spojené skupině.


Tímto chceme zajistit, abyste byli informováni o této historické změně, a zároveň všechny ujišťujeme, že činnost pokračuje jako obvykle. Přikládáme dopis podepsaný Matijasem Meyerem (v originále a českém překladu), který potvrzuje výše uvedené a nastiňuje další kroky.


To hlavní, co Vám chceme sdělit je
- kontaktní osoby za naši firmu i za Schleuniger vůči Vám zůstávají beze změny.
- všechny stávající smlouvy zůstávají v platnosti a nejsou dotčeny.
- stroje, náhradní díly budou nadále dodávány a servis prováděn stávajícími kanály.


Přikládáme také prohlášení Schleuniger (v originále a v českém překladu), které několika slovy říká to, co je vysvětleno výše. V případě jakýchkoli dotazů nebo nejasností Vám zůstáváme plně k dispozici.Ing. Pavel David
jednatel
SENO spol. s r.o

Oznameni1 Oznameni 2
Oznameni 3

Elektrotechnická výstava Trojhalí Karolina v Ostrava

21.08.2022
Vážení obchodní přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě našeho stánku na Elektrotechnické výstavě v Trojhalí Karolina v Ostravě, která se uskuteční v termínu 20. - 22. září 2022.

Na našem stánku číslo B 10 Vás seznámíme s větší částí našeho prodejního programu – s výrobky firem:

- VOGT AG – trubkové nýty a distanční sloupky, kontaktní díly pro desky tištěných spojů, pájecí očka, kabelové lisovací koncovky a spojky v jednotlivém provedení, ruční krimpovací nářadí a speciální zákaznické kontakty,
- CONTA-CLIP – široká nabídka sortimentu řadových svorek, kabelových průchodek, krabic pro elektrozařízení, instalačního materiálu, svorek pro DPS a trafosvorek,
- POLYRACK – systém 19“ kazet pro umístění desek tištěných spojů a řada středních a malých kazet pro nejrůznějších elektronická zařízení,
- ELESTA GmbH – bezpečnostní relé (relé s nuceně vedenými kontakty),
- ESCUBEDO – krimpovací konektory a izolační návleky,
- SCHLEUNIGER – programovatelný odizolovací stroj UniStrip 2300, stříhací a odizolovací stroj EcoStrip 9380 a odizolovací a krimovací stroj na izolované dutinky stroj MC 25 od firmy GLW.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Vstup na výstavu je volný.

Elektrotechnická výstava Trojhalí Karolina v Ostrava


CONTA-CLIP - nově v nabídce dvou-úrovňové svorkovnice PRKD 4

27.05.2022

Společnost CONTA-CLIP rozšiřuje svoji nabídku svorkovnic PRK s Push-in připojením vodiče o prostorově úsporné dvou-úrovňové svorkovnice PRKD 4 pro připojení vodičů s průřezem 4 mm². Současně je také v nabídce varianta těchto svorek s označením PRKD 4/3A pro instalace s požadavkem na ještě vyšší hustotu kabelového připojení, která nabízí jedinečně kompaktní konstrukci se třemi přípojnými body na každé úrovni svorky. Stejně jako všechny svorkovnice řady PRK mají i dvouúrovňové verze – na každé úrovni – boční propojovací kanály pro flexibilní rozdělení potenciálu a 2,3 mm zkušební otvory pro snadné měření všech potenciálů.

Připojení Push-in umožňuje obzvláště jednoduché a časově úsporné připojení pevných vodičů nebo vodičů s nalisovanými dutinkami, a to bez použití nástrojů. Pro rychlé uvolnění připojených kabelů jsou svorky PRK vybaveny tlačným mechanismem, který lze i přes velkou přítlačnou sílu pružiny ovládat lehkým tlakem a bez speciálního nářadí.

Vzhledem k tomu, že vstupy pro vodiče do jednotlivých připojovacích otvorů a zasouvací kanály jsou od sebe zřetelně odděleny, vodiče vždy najdou správnou cestu do upínacích bodů. V současné době zahrnuje neustále se rozšiřující sortiment PRK kromě dvouúrovňových verzí PRKD pro rozsah připojení 2,5 mm² a 4 mm² také jednoduché průchozí a ochranné svorky ve dvou-, tří- a čtyřvodičovém provedení pro čtyři rozsahy jmenovitých průřezů od 1,5 mm² do 6 mm².

PRKD4


Portfolio produktů, budoucí vývoj Schleuniger AG

22.02.2022

Vážení zákazníci,

jak informovala média, společnost Metall Zug AG podepsala dohodu se společností Komax Holding AG, podle níž skupina Metal Zug Group sloučí skupinu Schleuniger se skupinou Komax Group a na oplátku získá 25% podíl ve společnosti Komax Holding AG, a to za podmínky, že příslušný návrh schválí výroční zasedání společnosti Komax 13. dubna 2022 a spojení povolí příslušné orgány pro hospodářskou soutěž. Do té doby zůstávají společnosti Komax a Schleuniger nezávislými společnostmi.

Pro naše zákazníky je fúze příslibem, že umožní ještě dřívější dostupnost nových řešení a technologií.

Vaší výhodou bude kombinace inovativních předností obou společností. Je samozřejmé, že jakákoli podrobná diskuse o vývoji konkrétních produktů nebo sdílení technologií, které se týkají produktového portfolia společností Komax a Schleuniger, je předčasná. Jsme pevně přesvědčeni, že současné produktové portfolio bude v zásadě pokračovat a bude plně podporováno i v následujících letech, a to v plném souladu s platnými zákony.

blog2022-02-22

S přátelskými pozdravy
Dr. Dieter Woschitz
CEO
Schleuniger AG


Sloučení Schleuniger Gruppe a Komax

11.02.2022

Metall Zug Group: Metall Zug vloží skupinu Schleuniger do společnosti Komax a získá 25% podíl ve společnosti Komax. Oznámení ad hoc podle čl. 53 Pravidel pro kótování na burze SIX Swiss Exchange.

Zug, 9. února 2022 - Společnosti Metall Zug AG a Komax Holding AG podepsaly dohodu, na jejímž základě skupina Metall Zug Group sloučí svou obchodní jednotku Zpracování vodičů (Schleuniger Gruppe) se společností Komax výměnou za 25% podíl ve společnosti Komax Holding AG.
Více zde: (22-02-09_Ad+hoc-Sdělení_MZ_CZ.pdf)

https://www.schleuniger.com/en/news/metall-zug-will-merge-schleuniger-into-komax/


SmartDetect zvýší kvalitu UniStrip 2300

09.02.2022

new31


Vážení zákazníci,
SmartDetect je další možností, jak zvýšit kvalitu zpracování na UniStrip 2300. Díky této inovativní technologii sledování kvality odizolování se zvyšuje výtěžnost výroby a minimalizují špatné díly.Nyní jsme snížili cenu! news3-1

Snížení ceny u možnosti SmartDetect 

Abychom dále rozšířili náš podíl na trhu v segmentu stolních strojů s vylepšenou integrovanou kontrolou kvality, výrazně jsme snížili ceny volitelné funkce "SmartDetect" pro osvědčený UniStrip 2300.

Snížené ceny vám je sdělíme na dotaz.

Nejlepší kvalita za méně peněz:

news3-2
 • konfigurovatelná funkce,
 • jemné nastavení parametrů,
 • detekuje sebemenší kontakt mezi odizolovacími noži a vodičem,
 • software je kompletně integrován ve standardní verzi V1.70 nebo novější,
 • 100% spolehlivost systému díky neustálé samokontrole.

Volitelnou funkci SmartDetect lze objednat do nového stroje nebo dodatečně instalovat na stávající zařízení (dodatečná montáž je možná od SN# 9800).

Pokud si chcete osvěžit své znalosti o produktu UniStrip 2300 s funkcí SmartDetect, podívejte se na příslušný kurz S.University

news1

S.University Schleuniger online eLearning

09.02.2022

news1

Už jste slyšeli o S.University- Schleuniger online eLearningové platformě? 

S pomocí Schleuniger S.University můžete snadno rozšířit své znalosti o zpracování vodičů a certifikovat své zaměstnance na různých úrovních bez nákladů na cestování, a to v době, která vám nejlépe vyhovuje! 

Od nynějška do 28. února 2022 nabízí Schleuniger 3 kurzy na téma „Kvalita krimpování“ zdarma.

new2-1


Jednoduše se přihlaste do S.University a zadejte promo kód: SGI2022AC

news2

Automatizace a digitalizace se společností Schleuniger

09.02.2022
news1

Vážení zákazníci, 

Automatizace a digitalizace jsou budoucností. Ve společnosti Schleuniger tato témata proaktivně posouváme kupředu se zaměřením na poskytování vysoce kvalitních, intuitivních a cenově výhodných produktů. 

Zaměřujeme se na nenáročné na údržbu a uživatelsky přívětivé koncepty strojů se standardizovanými softwarovými řešeními pro intuitivní navigaci v menu a efektivní programování. 

Zveme vás, abyste se podívali na aktuální inovace skupiny Schleuniger. Od zpracování drátu po testování, Schleuniger a jeho celosvětové dceřiné společnosti nabízejí portfolio řešení od poloautomatických a roboticky podporovaných výrobních pracovišť až po plně integrovaná výrobní řešení. 

Kliknutím sem zobrazíte virtuální prezentace našich nejnovějších inovací

news1-0

SENO Open House 2021

24.06.2021

Open House 2021 ve firmě SENO spol. s r.o., provozovna Příbram


Firma SENO spol. s r.o. uspořádala 15. – 18. 6. 2021 ve svých nových prostorách v Příbrami dny otevřených dveří s prezentací více než třiceti strojů – od stolních odizolovacích strojů UniStrip, přes stříhací a odizolovací automaty EcoStrip, PowerStrip a MultiStrip až po CoaxCenter 6000 se zabudovanou cínovací a krimpovací stanicí.

K předvedení byly připraveny i různé typy krimpovacích strojů a tiskárny. Nechyběly ani odvíjecí stroje pro přívod kabelu ke stříhacím a odizolovacím automatům a navíječka hotového produktu. Neméně zajímavou část expozice tvořily i stroje a zřízení pro kontrolu krimpovaných spojů (KMF ve spolupráci se Schleuniger) a kontrolu vyrobené kabeláže (Cirris).
Na místě jsme z předváděných strojů sestavili čtyři výrobní linky. Všechny stroje v provozu ukázaly, jak široké výrobní spektrum jsme našimi technologiemi schopni pokrýt.
Mile nás překvapil zájem našich zákazníků. S ohledem na stávající hygienicko-epidemiologickou situaci jsme přistoupili k systému rezervace hostů na určitý čas, a přesto můžeme spokojeně prohlásit, že jsme se po celé čtyři dny prakticky nezastavili. Kolem strojů bylo od rána do odpoledne živo a zvláště Honza Novotný měl co dělat, aby vůbec našel čas na polední občerstvení.

Děkujeme tímto všem našim hostům, kteří k nám na Open House 2021 vážili cestu a projevovali upřímný a hlavně odborný zájem o všechny možnosti strojů.

Ing. Pavel David

 • Závěrem ještě přehled vystavených strojů a výrobních linek:
 • Schleuniger odizolovací US2300, US2550, US2600 a JS8310
 • Schleuniger rotačně odizolovací RS2400, CS5200 a CS6580
 • Schleuniger odstranění stínění SC8100
 • Schleuniger stříhací EC3300
 • Schleuniger odizolovací a krimpovací SC200 a SC208
 • Schleuniger odvílečka PF3200
 • Autosplice ACS2000
 • WDT krimpovací stroje UP35 a UP14ZLW
 • VOGT krimpovací stroj 4084ssc
 • Cirris tester 4250
 • Schleuniger/KMF výškoměr CHME07
 • Schleuniger/KMF trhací stroj PT26T
 • Schleuniger/KMF přenosná laboratoř v kufru pro zhotovení výbrusů CIC 6
 • Svazovací stroj TM66
 • Laserový odizolovací stroj Mercury 4
 • výrobní linka 1:
  odvíječka PF1100- inkoustová tiskárna INTO-stříhací a odizolovací automat ES9380
 • výrobní linka 2:
  odvíječka PF2500-laserová tiskárna- stříhací a odizolovací automat MS9480-navíječka CC1300
 • výrobní linka 3:
  odvíječka PF1000 – CoaxCenter 6000
 • výrobní linka 4:
  odvíječka KNO 1000 - stříhací a odizolovací automat PS9580-ukládací žlab Mecatronic WS560

Fotky

Představujeme produkty Escubedo a Colombo Sergio & Figli

31.05.2021

Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Představujeme vám produkty firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Výrobky firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli se v mnoha případech spojují do jednoho celku. Escubedo vyrábí spojovací systémy – ploché, kulaté i speciální dutinky a nože všech používaných rozměrů a tvarů z materiálů mosaz, bronz a ocel a s povrchovou úpravou pocínování nebo u oceli poniklování.

Colombo Sergio & Figli pak vyrábí izolační návleky a vícepólové konektory z termoplastických materiálů na tyto spojovací systémy.


Více v článku zde: http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-escubedo-a-colombo-sergio-figli--17709

kontaktySchleuniger Machine Gateway

19.04.2021

Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že vám můžeme představit Schleuniger Machine Gateway (SMG) usnadňující převod střihových plánů z firemních systémů až do strojů pro zpracování vodičů a kabelů.

Segment stříhacích a odizolovacích strojů firmy Schleuniger je nyní díky nadstavbovým modulům řídícího softwaru CAYMAN blíže k připojení do vašeho MES (Manufacturing Execution System - systém provádění výroby).

smg1
Prostřednictvím produktu společnosti DiIT zvaného CAO (Cutting and Assembly Optimization – optimalizace stříhání a montáže) získáváte navíc zefektivnění celého procesu.

SMG server slouží jako převaděč protokolu mezi softwarem CAYMAN a CAO a pracuje v kombinaci se softwarem CAYMAN.

smg2


http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-software-schleuniger-machine-gateway-smg--17665
Elektro, duben 2021 - www.odbornecasopisy.cz

z

Nový terminál pro konektory Pitch ESCUBEDO

12.04.2021

Společnost ESCUBEDO uvádí ve své nabídce na trh nový miniaturní terminál pro konektory Pitch 2,5 mm pro kolík 1,3 x 0,4 mm, který je kompatibilní s miniaturními konektory Pitch 2,5 mm.

Toto spojení vodič-vodič se převážně používá v automobilovém průmyslu při zapojení elektricky ovládaných zpětných zrcátek u automobilů a některých motocyklů. Další jeho použití je také například v elektrickém zapojení v prodejních automatech nebo i v jiných strojích či přístrojích, kde jsou požadavky na miniaturní konektory s velmi dobrými vodícími schopnostmi.

Escubedo

Další podrobnosti o novém miniaturním terminálu pro konektory Pitch 2,5 naleznete na odkazu: https://en.escubedo.com/products/by-families/receptacles-for-connector/up-sp/

Pro více informací ohledně dostupnosti, cen a objednávek nás neváhejte kontaktovat.


Systém lisovacích nástrojů VOGT AG

15.02.2021

Firma VOGT AG Verbindungstechnik byla založena v roce 1962 ve švýcarském Lostorfu. Společnost VOGT je mezinárodně uznávaný, spolehlivý a odborně respektovaný dodavatel nejenom oborů elektro a elektroniky, ale i třeba právě lisovacích strojů a nástrojů.

Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc

Mezi lisovací přístroje v nabídce firmy VOGT AG jednoznačně patří, pro sériovou práci nejčastěji používaný, stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc. Při maximální bezpečnosti poskytuje optimální služby při krimpovací síle max. 70 kN. Doba cyklu je přibližně 1,5 vteřiny a provozní tlak max. 6 bar. Rozměry stroje jsou 390 × 175 × 440 mm, hmotnost 22 kg.

Dále do sortimentu lisovacích nástrojů patří ruční krimpovací kleště 4084z a doplňkově také elektrický stolní krimpovací strojek 4084ecg. Ruční krimpovací kleště 4084z

Klíčovou vlastností systému lisovacích nástrojů firmy VOGT AG je to, že výměnné lisovací matrice (čelisti) umožňují použití ve více přístrojích. Například že stejné lisovací matrice pro stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc lze použít i pro ruční krimpovací kleště 4084z. Tato vlastnost je velmi využitelná zejména pro servisní práce a při krimpování malých množství kontaktů.

Jak ve strojích, tak v ručních kleštích se lisovací matrice svírají vzájemným posuvným pohybem, tj. lisovací matrice neopisují při práci

V nabídce je vedle třinácti nejobvyklejších typů lisovacích matric (viz tabulka níže) ještě řada dalších lisovacích matric na poptávku.

Výrobní sortiment firmy VOGT AG je rozsáhlý, a proto doporučujeme vaše požadavky s námi konzultovat. Můžete ale i sami hledat v internetovém obchodě firmy VOGT AG na adrese: www.vogtshop.ch nebo www.vogt.ch

Systém lisovacích nástrojů


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2021/02/Elektro_02_2021/index.html#p=43
Elektro, únor 2021 - www.odbornecasopisy.cz


Nové kruhové průchodky – KES-E-R CONTA-CLIP

14.01.2021
kruhové kabelové průchodky – KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Firma CONTA-CLIP rozšiřuje svoji řadu bezšroubových kabelových průchodek KES-E o metrické průchodky průměru 50 mm řady KES-E-R. Konstrukce těchto průchodek umožňuje rychlé a bezpečné zavedení kabelů do rozvaděčů nebo skříní strojů. Bez použití nástrojů se systém jednoduše vtlačí do připravených průchozích otvorů, přitom se za okraj otvoru vyklene vnitřní elastická těsnící hrana profilového těsnění a zajišťuje bezpečné a proti vibracím odolné uchycení ve skříni. Pro vložení kabelů je povrchová membrána ve vyznačeném středovém bodě propíchnuta a kabely nebo hadice jsou jednoduše protlačeny. Nové kabelové průchodky KES-E-R jsou k dispozici v sedmi verzích A nebo B pro kabely a pneumatické hadice s průměrem od 1 mm do 22,5 mm. Varianty A jsou vhodné pro tloušťky stěn od 1,5 mm do 2,5 mm, varianty B pro tloušťky stěn od 2,5 mm do 4 mm. V závislosti na verzi umožňují zavedení až 35  nesestavených kabelů nebo hadic a dosahují tak extrémně vysoké hustoty osazení.

kruhové kabelové průchodky – KES-E-R

Obr. 1: Varianta KES-E-R 50/18 pro umístění až 18 kabelů nebo hadic.

Díky provedení v krytí IP54 tento systém průchodek spolehlivě chrání proniknutí vlhkosti či prachu do skříně. Průchodky jsou vyrobeny z materiálu bez obsahu halogenů a silikonu. Jsou určeny pro použití v teplotním rozsahu od -40 ° C do +90 ° C.


Nové svorky PIKD CONTA-CLIP

14.01.2021

Firma CONTA-CLIP systematicky rozšiřuje a optimalizuje svoji řadu třístupňových, iniciátorových, vícevodičových svorkovnic z výrobní řady PIKD se jmenovitým průřezem 2,5 mm². Je tak možné lépe pokrýt různá řešení vznikající při distribuci elektrické energie.

speciální provedení svorek řady – PIKD

Třístupňové svorky PIKD 2.5 / PE / L / L, PIKD 2.5 / PE / L / N, PIKD 2.5 / SV BU a PIKD 2.5 / SV / PE GNYE s připojením Push-in.


Svorky řady PIKD jsou časově úsporné řešení montáže instalačních svorek díky své konstrukci a připojením vodiče systémem Push-in. Tyto svorky jsou k dispozici ve čtyřech variantách - svorky PIKD 2,5/PE/L/L a PIKD 2,5/PE/L/N kombinují dvě funkce v jedné svorce: na spodní úrovni slouží jako svorka ochranného vodiče, na horních dvou jako průchozí svorka pro připojení dvou vodičů s napětím, popřípadě jednoho živého a jednoho nulového vodiče. Svorka PIKD 2.5/SV s vertikálně přemostěnými přípojnicemi je určena pro distribuci potenciálu na pět přípojek a poslední, zemnící svorka PIKD 2.5/SV/PE v zeleno-žlutém pouzdru, slouží k připojení až šesti přípojek.


PF 2021

08.12.2020

PF2021

Děkujeme Vám za dosavadní spolupráci, přejeme příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 zdraví, štěstí a úspěchy.

Wir bedanken uns für die bisherige Zusammen arbeit und wünschen Ihnen ein frohes Weihnachtsfest, sowie für das neue Jahr 2021 Gesundheit, Glück und Erfolg.Naše kancelář je od 21. 12. 2020 do 3. 1. 2021 zavřená. K dispozici Vám opět budeme od 4. 1. 2021.

Wir sind vom 21. 12. 2020 geschlossen und ab 4. 1. 2021 wieder erreichbar.

We are closed from 21. 12. 2020 and reopen 4. 1. 2021.


Novinky firmy ELESTA GmbH

07.12.2020

Elesta
Společnost ELESTA GmbH, švýcarský výrobce prvotřídních relé s nuceně vedenými kontakty, uvádí na trh dva nové výrobky, které by měly zajímat hlavně výrobce skříňových rozváděčů, protože oba umožňují montáž relé s nuceně vedenými kontakty na DIN lištu 35 mm.

Prvním výrobkem jsou nové patice na DIN lištu 35 mm pro relé řady SIS2 a SIS3. Touto novou paticí SRD-SIS3 pro kompaktní 2pólová a 3pólová relé řady SIS umožňuje společnost ELESTA GmbH jednoduchou zástavbu relé s nuceně vedenými kontakty řady SIS2 a SIS3 do aplikací rozváděče pro funkční bezpečnost. Výhodou je, že do bezpečnostního obvodu lze nyní integrovat až tři kontakty s nuceným vedením.

Patice SRD-SIS3 s osazeným relé

Patice relé SRD-SIS3 se používá s variantou relé L38 řady SIS2 a SIS3, které mají delší připojovací kolíky (3,8 mm) a zajišťují tak spolehlivý kontakt relé v patici.

Druhou novinkou jsou reléové moduly SMF3 a SMF 4.

Představují jednoduché řešení, které eliminuje slabé stránky relé s paticemi ve funkčních bezpečnostních aplikacích. Modul tvoří robustní kryt, který lze pohodlně nasadit na DIN lištu (35 mm) v rozváděči.

Nové reléové moduly SMF3 a SMF4

S variacemi kontaktů 2 NO + 1 NC (3 mA až 10 A) a 2 NO + 2 NC nebo 3 NO + 1 NC (3 mA až 8 A), se zoubkovanými korunkovými kontakty, je modul ideálně vhodný pro spínání proudů od 3 mA do 10 A, jak pro monitorovací kontrolní obvody, tak pro zátěžové obvody. Standardně jsou k dispozici napětí ovládací cívky 12 VDC a 24 VDC, ale pružně ELESTA GmbH zajistí výrobu ovládací cívky s jiným napětím.

Kromě úspory místa v důsledku malé celkové šířky 17,5 mm je třeba zdůraznit lepší ochranu relé ve srovnání s relé umístěným v patici. Je zabezpečeno proti manipulaci, je mnohem odolnější proti nárazům, vibracím a vlivům prostředí, jako jsou např. změny teploty. Snadno se instalují díky zásuvným připojovacím svorkám, volitelně se šroubovací nebo pružinovou technologií.

Elesta

Oblasti použití: Kontrola přístupu, výtahy, eskalátory, doprava, roboty, obráběcí stroje, železniční aplikace a mnohé další.

Pro veškeré dotazy ohledně datových listů, technických a cenových informací a dostupnosti zboží – je vám k dispozici zastoupení firmy ELESTA GmbH pro ČR – firma SENO, spol. s r. o.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/12/Elektro_12_2020/index.html#p=27
Elektro, prosinec 2020 - www.odbornecasopisy.cz


Novinky v sortimentu CONTA-CLIP

19.11.2020

Řešíte otázku průchodu kabelů, vzduchového vedení, chrániček a podobně ? A co třeba vyzkoušet mimořádně flexibilní řešení – systém KDS a KES od německé firmy CONTA-CLIP určený pro velmi snadné utěsnění procházejících kabelů bez použití nástrojů, který umožňuje obzvláště jednoduchou a časově úspornou montáž průchodek kabelů.

Systém kabelových průchodek KDS a KES umožňuje kdykoli individuálně přizpůsobit kabeláž, průchod chrániček skříní a řídicích skříní s bezpečným odlehčením tahu a třídou ochrany IP66. Rovnoměrně dimenzované výstupy krytu pro různé počty a průměry průchodek nebo vstupů snižují pracnost při osazování na minimum. Kromě toho KDS a KES umožňují zcela utěsněnou předmontáž krytů strojů nebo rozvaděčů bez podrobných znalostí budoucích požadavků na zapojení.

Zatímco jednodílný kabelový systém KES umožňuje vložit až 32 nesestavených kabelů, vedení či hadic do nejmenších prostorů, KDS umožňuje výměnu jednotlivých těsnících prvků bez demontáže rámu, čímž je zajištěno, že lze průchodky kdykoli podle potřeby vyměnit. Systém KDSClick je založen pouze na třech základních součástech: rámu, vložkách a těsnících prvcích. Těsnící prvky jsou k dispozici ve více než 100 variantách pro průměry vodičů a hadic od 2 mm do 35 mm, v jednocestném, dvoucestném a čtyřcestném provedení, stejně jako v provedení s plochým kabelem a záslepkami. Rámy s napěněným těsněním, které pojme 4, 6, 8 nebo 10 těsnících prvků, zaručují třídu ochrany IP66, a to i na lakovaných nebo drsných površích. Požadované dimenzování otvorů rámu je provedeno klikacími vložkami ve formě jednoduchých příček, T-kusů nebo ve tvaru kříže a dvojitého kříže.

Pro metrické výřezy o rozměrech od M20 do M63 nabízí CONTA-CLIP kruhové průchodky řady KDS-R, které lze namontovat také bez použití nástrojů. KDS-R se skládá z jednodílného rámu s integrovaným těsněním, závitového a zajišťovacího adaptéru, dělené pojistné matice a těsnících prvků, které lze v případě potřeby umístit s vložkami rámu. Přírubové desky řady KDS-FP, které prostřednictvím svých dvou nebo tří instalačních segmentů KDSClick poskytují celkem 20 nebo 30 konfigurovatelných otvorů v rámu, se používají zejména pro rozsáhlou správu kabelů v rozvaděčích.

Pro realizaci průmyslových plochých kabelů zahrnuje řada KDS také rámy KDS-FB, které jsou k dispozici ve čtyřech šířkách rámů a s různým členěním pro kombinované osazení plochých a kulatých kabelů.

Trojstupňové svorky PIKD s připojením push-in.

Další novinkou v sortimentu svorkovnic firmy CONTA-CLIP jsou trojstupňové iniciátorové a vícevodičové svorky výrobní řady PIKD, s připojením vodiče o průřezu 2,5 mm², systémem push-in pro plochu průřezu 2,5 mm². Technologie připojení push-in umožňuje obzvláště jednoduché a časově úsporné zasunutí drátu bez použití nástrojů. PIKD jsou navrženy pro jmenovité napětí 500 V a jmenovitý proud 20 A a vydrží jmenovité impulzní napětí 6 kV. Kompaktní svorky s kategorií přepětí III a stupněm znečištění 3 jsou široké 5,1 mm, v závislosti na provedení dlouhé 86 nebo 102 mm a 56,2 mm vysoké. Díky své štíhlé, vysoké geometrii pouzdra a vstupu drátu shora umožňují svorky prostorově optimalizovanou montáž do ovládací skříně. Svorkovnice PIKD jsou k dispozici v různých verzích, které pokrývají různé varianty potřeb distribuce signálu a energie. Kromě svorek ochranných vodičů a modelů se svisle přemostěnými úrovněmi pro distribuci potenciálu existují varianty, které kombinují úrovně ochranného vodiče a průchodu v jednom krytu. Speciální verze se sníženým připojovacím bodem a zkrácenou délkou pouzdra navíc nabízejí možnost zachování jednotné výšky připojení u seřazených standardních verzí v těsných instalačních situacích.

V březnu letošního roku také CONTA-CLIP zpřístupnil na datovém portálu ePLAN 593 svých produktů jako 3D modely. Tím je v plánovacím softwaru k dispozici první část standardní řady svorkovnic a příslušenství. Řadí se k nim svorkovnice řady PRK s připojením push-in, řada svorek SRK se systémem šroubového připojení a silnoproudé šroubové svorky řady HSK a HSKG, jakož i vhodné příslušenství jako jsou koncové držáky, křížové konektory nebo kryty. Další produkty budou postupně doplňovány.


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2020/11/Elektro_11_2020/index.html#p=13
Elektro, listopad 2020 - www.odbornecasopisy.cz


Novinky SCHLEUNIGER GROUP

11.10.2020

Se svou společností DiIT je Schleuniger také předním hráčem v oblasti digitalizace a průmyslového internetu věcí. A jak píšeme dále, neopomíjí ani oblast automatizace procesů a testování.

Skupina Schleuniger (založeno 1975) má vývojová a výrobní místa ve Švýcarsku, Ně- mecku a Číně. Díky svým četným prodejním a servisním společnostem v regionech EMEA, NAFTA a APAC a více než 40 distributorům po celém světě je společnost Schleuniger vždy blízko svým zákazníkům. S více než 1000 zaměstnanci je součástí švýcarské skupiny Metall Zug.

Společnost Schleuniger Group nabízí svým zákazníkům stroje a zařízení pro opracování vodičů v osmi základních produktových kategoriích, tj. střih, odizolování, krimpování, střih s odizolováním, střih s odizolováním a krimpováním, sledování kvality, periferní stroje a linky pro výrobu kabelových svazků.

Důležitým prvkem ve výrobě kabelových svazků se stále více stává řešení automatizace procesů a testování. Za tím účelem skupina Schleuniger rozšiřuje svoji pozici na trhu „Best in Test“.


Elektro Průmysl