Naše historie

Historie společnosti


SENO spol. s r.o. se sídlem v Praze je na českém trhu od založení v roce 1993.

Trochu komický název převzala od společnosti SENO Import-Export Handelsgesellschaft m.b.H. Wien, neboť je součástí její prodejní sítě v Evropě. Zakladatelé společnosti, pánové Josef – domácky Sepp a Norbert použili v roce 1988 pro název počáteční písmena svých jmen a česká firma dostala svolení použít stejné jméno.

V počátečních letech byla společnost SENO spol s r.o. orientována pouze na stavební prvky pro elektroniku a elektrotechniku a krimpovací konektory. V roce 1998 přibyl další segment činnosti – stroje. Získali jsme výhradní zastoupení firmy SCHLEUNIGER, vedoucího světového výrobce strojů pro stříhání a odizolování kabelů, krimpovacích strojů a automatů pro výrobu kabelové konfekce.

Od roku 2001 máme výhradní zastoupení švýcarské firmy VOGT AG, od roku 2002 AUTOSPLICE, od roku 2003 POLYRACK a od roku 2006 zastupujeme dalšího švýcarského výrobce, firmu ELESTA RELAYS GmbH.

Sázíme na osobní kontakt s našimi zákazníky a poskytujeme kvalifikované poradenství pro použití výrobků zastupovaných firem. Sledujeme inovace v oboru a máme přímé kontakty s techniky a vývojáři našich dodavatelů.

Společnost SENO Vídeň zavedla v roce 1995 systém sledování kvality dle ISO 9001:2000, který v předepsaných termínech obhajuje. Cílem celé skupiny SENO (oblast působení viz www.seno.at), je průběžné zvyšování kvality produktů a služeb, abychom i v budoucnu byli schopni plnit očekávání našich zákazníků.