Telefon: +420 318 632 200 Email: seno@seno.cz

Aktuálně

Aktuálně

SENO|Open House 2021

25.06.2021

Open House 2021 ve firmě SENO spol. s r.o., provozovna Příbram


Firma SENO spol. s r.o. uspořádala 15. – 18. 6. 2021 ve svých nových prostorách v Příbrami dny otevřených dveří s prezentací více než třiceti strojů – od stolních odizolovacích strojů UniStrip, přes stříhací a odizolovací automaty EcoStrip, PowerStrip a MultiStrip až po CoaxCenter 6000 se zabudovanou cínovací a krimpovací stanicí.

K předvedení byly připraveny i různé typy krimpovacích strojů a tiskárny. Nechyběly ani odvíjecí stroje pro přívod kabelu ke stříhacím a odizolovacím automatům a navíječka hotového produktu. Neméně zajímavou část expozice tvořily i stroje a zřízení pro kontrolu krimpovaných spojů (KMF ve spolupráci se Schleuniger) a kontrolu vyrobené kabeláže (Cirris).
Na místě jsme z předváděných strojů sestavili čtyři výrobní linky. Všechny stroje v provozu ukázaly, jak široké výrobní spektrum jsme našimi technologiemi schopni pokrýt.
Mile nás překvapil zájem našich zákazníků. S ohledem na stávající hygienicko-epidemiologickou situaci jsme přistoupili k systému rezervace hostů na určitý čas, a přesto můžeme spokojeně prohlásit, že jsme se po celé čtyři dny prakticky nezastavili. Kolem strojů bylo od rána do odpoledne živo a zvláště Honza Novotný měl co dělat, aby vůbec našel čas na polední občerstvení.

Děkujeme tímto všem našim hostům, kteří k nám na Open House 2021 vážili cestu a projevovali upřímný a hlavně odborný zájem o všechny možnosti strojů.

Ing. Pavel David

 • Závěrem ještě přehled vystavených strojů a výrobních linek:
 • Schleuniger odizolovací US2300, US2550, US2600 a JS8310
 • Schleuniger rotačně odizolovací RS2400, CS5200 a CS6580
 • Schleuniger odstranění stínění SC8100
 • Schleuniger stříhací EC3300
 • Schleuniger odizolovací a krimpovací SC200 a SC208
 • Schleuniger odvílečka PF3200
 • Autosplice ACS2000
 • WDT krimpovací stroje UP35 a UP14ZLW
 • VOGT krimpovací stroj 4084ssc
 • Cirris tester 4250
 • Schleuniger/KMF výškoměr CHME07
 • Schleuniger/KMF trhací stroj PT26T
 • Schleuniger/KMF přenosná laboratoř v kufru pro zhotovení výbrusů CIC 6
 • Svazovací stroj TM66
 • Laserový odizolovací stroj Mercury 4
 • výrobní linka 1:
  odvíječka PF1100- inkoustová tiskárna INTO-stříhací a odizolovací automat ES9380
 • výrobní linka 2:
  odvíječka PF2500-laserová tiskárna- stříhací a odizolovací automat MS9480-navíječka CC1300
 • výrobní linka 3:
  odvíječka PF1000 – CoaxCenter 6000
 • výrobní linka 4:
  odvíječka KNO 1000 - stříhací a odizolovací automat PS9580-ukládací žlab Mecatronic WS560

Fotky
Představujeme produkty|Escubedo a Colombo Sergio & Figli

01.06.2021

Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Představujeme vám produkty firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli


Výrobky firem Escubedo a Colombo Sergio & Figli se v mnoha případech spojují do jednoho celku. Escubedo vyrábí spojovací systémy – ploché, kulaté i speciální dutinky a nože všech používaných rozměrů a tvarů z materiálů mosaz, bronz a ocel a s povrchovou úpravou pocínování nebo u oceli poniklování.

Colombo Sergio & Figli pak vyrábí izolační návleky a vícepólové konektory z termoplastických materiálů na tyto spojovací systémy.


Více v článku zde: http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-escubedo-a-colombo-sergio-figli--17709

kontakty


Schleuniger|Machine Gateway

20.04.2021

Vážení obchodní partneři, jsme rádi, že vám můžeme představit Schleuniger Machine Gateway (SMG) usnadňující převod střihových plánů z firemních systémů až do strojů pro zpracování vodičů a kabelů.

Segment stříhacích a odizolovacích strojů firmy Schleuniger je nyní díky nadstavbovým modulům řídícího softwaru CAYMAN blíže k připojení do vašeho MES (Manufacturing Execution System - systém provádění výroby).

smg1
Prostřednictvím produktu společnosti DiIT zvaného CAO (Cutting and Assembly Optimization – optimalizace stříhání a montáže) získáváte navíc zefektivnění celého procesu.

SMG server slouží jako převaděč protokolu mezi softwarem CAYMAN a CAO a pracuje v kombinaci se softwarem CAYMAN.

smg2


http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/seno-predstavuje-software-schleuniger-machine-gateway-smg--17665
Elektro, duben 2021 - www.odbornecasopisy.cz

z

Nový terminál pro konektory Pitch|ESCUBEDO

13.04.2021

Společnost ESCUBEDO uvádí ve své nabídce na trh nový miniaturní terminál pro konektory Pitch 2,5 mm pro kolík 1,3 x 0,4 mm, který je kompatibilní s miniaturními konektory Pitch 2,5 mm.

Toto spojení vodič-vodič se převážně používá v automobilovém průmyslu při zapojení elektricky ovládaných zpětných zrcátek u automobilů a některých motocyklů. Další jeho použití je také například v elektrickém zapojení v prodejních automatech nebo i v jiných strojích či přístrojích, kde jsou požadavky na miniaturní konektory s velmi dobrými vodícími schopnostmi.

Escubedo

Další podrobnosti o novém miniaturním terminálu pro konektory Pitch 2,5 naleznete na odkazu: https://en.escubedo.com/products/by-families/receptacles-for-connector/up-sp/

Pro více informací ohledně dostupnosti, cen a objednávek nás neváhejte kontaktovat.

Systém lisovacích nástrojů|VOGT AG

16.02.2021

Firma VOGT AG Verbindungstechnik byla založena v roce 1962 ve švýcarském Lostorfu. Společnost VOGT je mezinárodně uznávaný, spolehlivý a odborně respektovaný dodavatel nejenom oborů elektro a elektroniky, ale i třeba právě lisovacích strojů a nástrojů.

Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc

Mezi lisovací přístroje v nabídce firmy VOGT AG jednoznačně patří, pro sériovou práci nejčastěji používaný, stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc. Při maximální bezpečnosti poskytuje optimální služby při krimpovací síle max. 70 kN. Doba cyklu je přibližně 1,5 vteřiny a provozní tlak max. 6 bar. Rozměry stroje jsou 390 × 175 × 440 mm, hmotnost 22 kg.

Dále do sortimentu lisovacích nástrojů patří ruční krimpovací kleště 4084z a doplňkově také elektrický stolní krimpovací strojek 4084ecg. Ruční krimpovací kleště 4084z

Klíčovou vlastností systému lisovacích nástrojů firmy VOGT AG je to, že výměnné lisovací matrice (čelisti) umožňují použití ve více přístrojích. Například že stejné lisovací matrice pro stolní pneumatický krimpovací stroj Swiss Safety Crimp Maschine 4084ssc lze použít i pro ruční krimpovací kleště 4084z. Tato vlastnost je velmi využitelná zejména pro servisní práce a při krimpování malých množství kontaktů.

Jak ve strojích, tak v ručních kleštích se lisovací matrice svírají vzájemným posuvným pohybem, tj. lisovací matrice neopisují při práci

V nabídce je vedle třinácti nejobvyklejších typů lisovacích matric (viz tabulka níže) ještě řada dalších lisovacích matric na poptávku.

Výrobní sortiment firmy VOGT AG je rozsáhlý, a proto doporučujeme vaše požadavky s námi konzultovat. Můžete ale i sami hledat v internetovém obchodě firmy VOGT AG na adrese: www.vogtshop.ch nebo www.vogt.ch

Systém lisovacích nástrojů


http://www.odbornecasopisy.cz/flipviewer/Elektro/2021/02/Elektro_02_2021/index.html#p=43
Elektro, únor 2021 - www.odbornecasopisy.cz